Συνεχίζει απτόητος

Πραγματοποιώντας την καλύτερή του έως τώρα εμφάνιση, ο Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES ξεπέρασε το Σάββατο (5/2) το απόγευμα στο κολυμβητήριο Χανίων και το εμπόδιο του Περιστερίου επικρατώντας με σκορ 13-6.

Αυτή η νίκη ήταν η τέταρτη σε ισάριθμα παιχνίδια για την ομάδα του Νίκου Βλαζάκη που συνεχίζει έτσι απτόητη την πορεία της, παραμένοντας σταθερά στην κορυφή της βαθμολογίας.
nox-perister2Το έργο του Ν.Ο.Χ. αποδείχτηκε εύκολο καθώς το Περιστέρι δε μπόρεσε να παρακολουθήσει τον ρυθμό του, με αποτέλεσμα από πολύ νωρίς ουσιαστικά, το παιχνίδι να έχει κριθεί. Οι γηπεδούχοι με ένα σερί 3-0 στο α’ 8λεπτο δυσκόλεψαν το Περιστέρι, που παρά την αντίσταση που πρόβαλλε στη δεύτερη περίοδο, βρέθηκε να χάνει με μεγαλύτερη διαφορά (6-2), στο τέλος του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Νίκος Βλαζάκης έδωσε χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς από τους νεαρότερούς του παίκτες, οι οποίοι απέδωσαν εξαιρετικά, κάτι που είχε σαν συνέπεια η διαφορά στο σκορ να κλείσει στο γ’ 8λεπτο στα 6 γκολ (9-3). Στην τέταρτη και τελευταία περίοδο, ο Ν.Ο.Χ. έριξε τις ταχύτητές του, το Περιστέρι το εκμεταλλεύτηκε προς στιγμή, σημειώνοντας 2 διαδοχικά γκολ και μειώνοντας σε 11-6 αλλά τελικά η τάξη αποκαταστάθηκε, με 2 τέρματα ακόμα για τους νικητές μέχρι το τέλος (13-6).
Τα γκολ του Ν.Ο.Χ. ANEK LINES: 4 Βιζυράκης, 3 Φράγκος, 2 Σολανάκης, 2 Χαριτάκης, 1 Αυγουστιανάκης, 1 Μουστεράκης
Τα 8λεπτα: 3-0, 3-1, 3-2, 4-3