Σε φόρμα οι ομάδες κολύμβησης

Την καλή αγωνιστική κατάσταση στην οποία βρίσκονται επιβεβαίωσαν οι αθλητές και αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο πλαίσιο της Ημερίδας Ορίων αγωνιστικών κατηγοριών και της 1ης Θερινής Ημερίδας προαγωνιστικών, που πραγματοποιήθηκαν το σαββατοκύριακο 20 και 21 Μαΐου στο Κολυμβητήριο Χανίων.

Σχεδόν στο σύνολό τους, οι Χανιώτες κολυμβητές κατάφεραν να σημειώσουν ατομικά ρεκόρ στα αγωνίσματα που πήραν μέρος, δείχνοντας, ειδικότερα τα προαγωνιστικά, ότι βρίσκονται σταθερά σε ένα αρκετά καλό επίπεδο εν όψει των Παγκρήτιων αγώνων που ακολουθούν στα μέσα Ιουνίου.

Για την αγωνιστική ομάδα, ο προπονητής Κώστας Τζιλιβάκης είχε την ευκαιρία να τσεκάρει την κατάσταση των δικών του αθλητών, με την προετοιμασία για την πιο σημαντική διοργάνωση του έτους, που είναι το πανελλήνιο πρωτάθλημα, να βρίσκεται σε εξέλιξη.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα για τον Ν.Ο. Χανίων, σε αγωνιστικά και προαγωνιστικά, είναι τα εξής:

50μ. Eλεύθερο
Ανδρών
1. Παπαστάμος Απόστολος 00:25.73
2. Βουγιουκαλάκης Χρήστος 00:25.95
6. Κοντόπουλος Στυλιανός 00:28.63
8. Μιχαηλίδης Βασίλειος 00:29.85
16. Μουζουράκης Γεώργιος 00:32.89
19. Γαναδάκης Νικόλαος 00:42.32
Γυναικών
3. Νταουντάκη Αννα 00:31.70
5. Ματζοράκη Καλλιόπη 00:32.94
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Τζουγκράκης Ιωάννης 00:33.52
4. Πισσαδάκης Χρήστος 00:34.01
9. Ιγνατίου Γεώργιος 00:36.00
12. Καλογερής Γεώργιος 00:37.01
13. Μηλιάκης Αντώνιος 00:37.64
14. Κολομβοτζάκης Δημήτριος 00:37.65
16. Αντωνογιαννάκης Φίλιππος 00:37.96
20. Χολετσίδης Αλέξανδρος 00:39.21
23. Θωμάκης Νικόλαος 00:39.96
25. Βαρυπατάκης Ιωάννης 00:40.24
28. Κοπασάκης Νικόλαος 00:40.86
33. Ανδρεαδάκης Ανδρέας 00:43.14
34. Κουργιαντάκης Χρήστος 00:43.18
35. Βαζάκας Δημήτρης Παναγιώτης 00:43.86
36. Κωνσταντίνου Ανδρέας 00:44.77
39. Κουτσουκλάκης Χρήστος 00:45.92
42. Καβαλιεράκης Νικόλαος 00:46.95
43. Πενταράκης Ιωσήφ 00:47.44
44. Νικολάου Γεώργιος 00:48.81
52. Βυζιράκης Σταύρος 00:51.35
Προαγωνιστικά Κορίτσια
7. Μήτρου Σοφία 00:37.25
10. Κωνσταντινίδου Μαρία-Αγγελική 00:38.69
17. Πουλιδάκη Ευαγγελία 00:41.32
22. Χατζάκη Ιωάννα 00:43.05
23. Περράκη Μαρία 00:44.15
24. Κουρή Ηλέκτρα 00:44.52
Προαγωνιστικά Κορίτσια
25. Μαλεκάκη Ερασμία 00:45.28
26. Σεργάκη Κυριακή 00:45.57
28. Παρασκάκη Αλκηστις 00:46.37
30. Κυριακουλάκη Μελίνα 00:47.02
31. Παραδά Μαρία 00:47.69
32. Καμαριωτάκη Βασιλική 00:48.12
33. Πυροβολάκη Ζαφειρία 00:48.25
34. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 00:49.01
37. Μαραγκουδάκη Αναστασία 00:50.10
37. Ανδρεδάκη Αριάδνη 00:50.10
39. Βαρυπατάκη Αννα 00:50.20
40. Μετζιδάκη Αγγελική 00:50.22
44. Μαραβέλια Ιωάννα 00:52.20
45. Μανάκου Ελένη 00:52.46
46. Χαβρέ Αλεξάνδρα 00:53.58

100μ. Ελεύθερο
Ανδρών
1. Παπαστάμος Απόστολος 00:55.47
2. Βουγιουκαλάκης Χρήστος 00:56.00
3. Κάχρης Αλέξανδρος 00:56.96
4. Χαλκιαδάκης Στέφανος 00:59.36
5. Τζουγκράκης Στυλιανός 01:00.87
6. Κοντόπουλος Στυλιανός 01:02.97
11. Μουζουράκης Γεώργιος 01:10.77
Γυναικών
1. Δρουμπάκη Ευαγγελία 01:04.00
2. Γρηγοράκη Ελένη 01:05.49
3. Πλοκαμάκη Νικολέτα (Ηλυσιακός) 01:06.02
4. Κουργιαντάκη Ραφαέλα 01:06.77
Προαγωνιστικά Αγόρια
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 01:10.43
2. Μέντης Γεώργιος 01:13.17
3. Τρουλάκης Γεώργιος 01:14.81
4. Καπής Ευτύχιος 01:16.11
6. Ιγνατίου Γεώργιος 01:22.59
7. Χολετσίδης Αλέξανδρος 01:24.15
8. Μπενεβίδης Ευάγγελος 01:24.25
9. Καλογερής Γεώργιος 01:25.19
10. Μηλιάκης Αντώνιος 01:25.27
11. Κολομβοτζάκης Δημήτριος 01:29.31
12. Αντωνογιαννάκης Φίλιππος 01:31.21
15. Κοπασάκης Νικόλαος 01:40.39
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:11.88
3. Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 01:16.84
4. Κόρακα Δέσποινα 01:17.51
6. Παϊτάκη Αρτεμησία 01:22.46
7. Γιαννουλάκη Αναστασία 01:22.62
9. Σερλιδάκη Ηλιάνα 01:26.37
11. Τζινευράκη Ευτυχία 01:27.89
12. Λεωνίδου Ανδριάνα 01:29.10
13. Κυριακοπούλου Νικολέτα 01:29.82
15. Κωνσταντινίδου Μαρία-Αγγελική 01:33.17
16. Κανδανολέων Ελεάννα 01:33.75
17. Πιτσιτάκη Ερατώ 01:34.40
19. Τσίγκου Ελευθερία 01:37.66
Προαγωνιστικά Κορίτσια
20. Χατζάκη Ιωάννα 01:38.73
23. Θεοδοσάκη Ευαγγελία 01:45.80
26. Καμαριωτάκη Βασιλική 01:48.93
27. Μαραβέλια Ιωάννα 01:52.27

200μ. Ελεύθερο
Ανδρών
1. Κάχρης Αλέξανδρος 02:01.96
2. Χαλκιαδάκης Στέφανος 02:07.49
6. Κοντόπουλος Στυλιανός 02:19.25
7. Μιχαηλίδης Βασίλειος 02:22.64
Γυναικών
1. Γρηγοράκη Ελένη 02:17.69
2. Νταουντάκη Αννα 02:18.96
5. Κουργιαντάκη Ραφαέλα 02:27.45
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 02:34.53
4. Μέντης Γεώργιος 02:45.81
6. Καπής Ευτύχιος 02:48.86
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 02:36.65
3. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 02:41.34
4. Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 02:45.51
5. Περάκη Γεωργία 02:50.43
6. Μήτρου Σοφία 02:54.62
7. Σερλιδάκη Ηλιάνα 03:14.62
9. Πουλιδάκη Ευαγγελία 03:22.74

400μ. Eλεύθερο
Γυναικών
2. Γρηγοράκη Ελένη 04:56.11
4. Νταουντάκη Αννα 05:04.37
Προαγωνιστικά Αγόρια
3. Τζουγκράκης Ιωάννης 05:45.01
Προαγωνιστικά Κορίτσια
3. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 05:29.25
7. Περάκη Γεωργία 06:06.67

800μ. Eλεύθερο
Γυναικών
1. Γρηγοράκη Ελένη 09:57.86
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 11:16.49

50μ. Υπτιο
Ανδρών
1. Παπαστάμος Απόστολος 00:29.01
3. Κοντόπουλος Στυλιανός 00:32.72
4. Μιχαηλίδης Βασίλειος 00:34.15
5. Διακολουκάς Δημήτριος 00:34.23
9. Τσίγκος Κωνσταντίνος 00:38.49
10. Γαναδάκης Νικόλαος 00:42.28
Γυναικών
1. Δρουμπάκη Ευαγγελία 00:31.91
3. Κουργιαντάκη Ραφαέλα 00:34.50
4. Ματζοράκη Καλλιόπη 00:34.61
5. Θεοδοσάκη Σοφία 00:34.96
7. Πολύμερου Ελπίδα-Ολυμπία 00:37.43
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Δήμου Δημήτριος 00:41.85
3. Βαρυπατάκης Ιωάννης 00:44.47
4. Τρουλάκης Αντώνιος 00:47.94
5. Βαζάκας Δημήτρης Παναγιώτης 00:48.10
7. Ανδρεαδάκης Ανδρέας 00:49.36
8. Κουργιαντάκης Χρήστος 00:49.41
11. Σαββίδης Κωνσταντίνος-Αγγελος 00:51.78
12. Βυζιράκης Σταύρος 00:52.71
Προαγωνιστικά Κορίτσια
2. Βυζιράκη Ελένη 00:38.71
3. Τζινευράκη Ευτυχία 00:41.95
6. Δρουμπάκη Γεωργία 00:46.33
7. Κόρακα Πολυξένη 00:46.43
8. Πιτσιτάκη Ερατώ 00:47.02
9. Κανδανολέων Ελεάννα 00:47.37
11. Καμισάκη Αργυρώ 00:48.24
12. Τσίγκου Ελευθερία 00:48.33
13. Γιουρμετάκη Πέτρα-Ιωάννα 00:49.30
15. Πυροβολάκη Ζαφειρία 00:50.06
17. Παρασκάκη Αλκηστις 00:51.97
19. Μαλεκάκη Ερασμία 00:55.29
20. Περράκη Μαρία 00:55.71
22. Μετζιδάκη Αγγελική 00:57.71
Προαγωνιστικά Κορίτσια
23. Βαρυπατάκη Αννα 00:57.87
25. Παραδά Μαρία 00:59.22
26. Χαβρέ Αλεξάνδρα 00:59.25
28. Ανδρεδάκη Αριάδνη 01:03.98

100μ. Υπτιο
Ανδρών
1. Κάχρης Αλέξανδρος 01:04.09
2. Κοντόπουλος Στυλιανός 01:12.32
3. Διακολουκάς Δημήτριος 01:13.16
4. Μιχαηλίδης Βασίλειος 01:13.40
7. Τσίγκος Κωνσταντίνος 01:21.79
Γυναικών
1. Δρουμπάκη Ευαγγελία 01:07.85
2. Κουργιαντάκη Ραφαέλα 01:13.65
3. Ματζοράκη Καλλιόπη 01:15.16
5. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 01:18.41
7. Περβολαράκη Ελένη 01:18.75
8. Πολύμερου Ελπίδα-Ολυμπία 01:19.00
9. Περάκη Φανή-Κυριακή 01:19.41
Προαγωνιστικά Αγόρια
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 01:19.59
2. Καπής Ευτύχιος 01:20.79
3. Τρουλάκης Γεώργιος 01:21.86
5. Δήμου Δημήτριος 01:32.69
8. Πιτσουλάκης Ευάγγελος 01:38.71
10. Μπενεβίδης Ευάγγελος 01:39.47
14. Σαββίδης Κωνσταντίνος-Αγγελος 01:46.69
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Βυζιράκη Ελένη 01:21.45
2. Κόρακα Δέσποινα 01:21.51
3. Μαλεκάκη Αργυρώ 01:21.70
4. Γιαννουλάκη Αναστασία 01:31.78
5. Τζινευράκη Ευτυχία 01:32.29
8. Λεωνίδου Ανδριάνα 01:38.92
10. Κόρακα Πολυξένη 01:42.66
12. Τσίγκου Ελευθερία 01:42.82
13. Δρουμπάκη Γεωργία 01:43.16
14. Καμισάκη Αργυρώ 01:47.47
16. Γιουρμετάκη Πέτρα-Ιωάννα 01:49.61

200μ. Υπτιο
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Τρουλάκης Γεώργιος 02:55.94
5. Τζουγκράκης Ιωάννης 03:06.45
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Βυζιράκη Ελένη 02:52.63
2. Μαλεκάκη Αργυρώ 02:55.09
3. Περάκη Γεωργία 03:04.76

50μ. Πεταλούδα
Ανδρών
1. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 00:29.10
13. Τσίγκος Κωνσταντίνος 00:36.50
Γυναικών
1. Περβολαράκη Ελένη 00:33.90
2. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 00:34.44
Προαγωνιστικά Αγόρια
3. Ιγνατίου Γεώργιος 00:43.95
4. Πιτσουλάκης Ευάγγελος 00:44.85
5. Χολετσίδης Αλέξανδρος 00:46.53
Προαγωνιστικά Κορίτσια
3. Κονταξάκη Ελευθερία 00:43.23
4. Παϊτάκη Αρτεμησία 00:43.41
7. Καμισάκη Αργυρώ 00:46.51
8. Πουλιδάκη Ευαγγελία 00:47.21

100μ. Πεταλούδα
Ανδρών
1. Κάχρης Αλέξανδρος 01:02.55
3. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 01:04.21
6. Διακολουκάς Δημήτριος 01:16.97
Γυναικών
1. Πετράκη Νίκη 01:17.82
2. Περβολαράκη Ελένη 01:17.93
Προαγωνιστικά Αγόρια
1. Μέντης Γεώργιος 01:19.32
Προαγωνιστικά Κορίτσια
2. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:32.58
3. Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 01:32.96

200μ. Πεταλούδα
Ανδρών
1. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 02:26.42

50μ. Πρόσθιο
Ανδρών
1. Τζουγκράκης Στυλιανός 00:35.06
5. Ριτζάκης Ιωσήφ 00:41.95
8. Μουζουράκης Γεώργιος 00:43.64
Γυναικών
2. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 00:40.17
Προαγωνιστικά Αγόρια
1. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 00:44.76
2. Λιονάκης Μιχαήλ 00:45.38
3. Πισσαδάκης Χρήστος 00:46.55
6. Σκουνάκης Αντώνιος 00:53.10
7. Κωνσταντίνου Ανδρέας 00:53.69
10. Θωμάκης Νικόλαος 00:55.92
11. Κουτσουκλάκης Χρήστος 00:57.32
12. Καβαλιεράκης Νικόλαος 00:58.32
13. Πενταράκης Ιωσήφ 00:59.24
17. Νικολάου Γεώργιος 01:06.27
Προαγωνιστικά Κορίτσια
3. Φουντουλάκη Χρυσή 00:49.58
6. Λεωνίδου Ανδριάνα 00:51.30
9. Κυριακοπούλου Νικολέτα 00:52.59
15. Κουρή Ηλέκτρα 00:56.06
17. Μαραγκουδάκη Αναστασία 00:59.57
18. Κυριακουλάκη Μελίνα 01:02.47
19. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 01:02.67
23. Θεοδοσάκη Ευαγγελία 01:05.22
25. Σεργάκη Κυριακή 01:06.50
26. Μανάκου Ελένη 01:07.61
100μ. Πρόσθιο
Ανδρών
5. Τζουγκράκης Στυλιανός 01:21.35
6. Ριτζάκης Ιωσήφ 01:31.53
8. Μουζουράκης Γεώργιος 01:34.55
Γυναικών
1. Χατζηδάκη Βασιλική (ΑΝΟ Αργυρούπολης) 01:21.20
2. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 01:25.61
Προαγωνιστικά Αγόρια
3. Κωνσταντίνου Ανδρέας 01:54.41
4. Τρουλάκης Αντώνιος 01:54.99
5. Σκουνάκης Αντώνιος 01:55.29
8. Κοπασάκης Νικόλαος 02:03.83
10. Καβαλιεράκης Νικόλαος 02:15.16
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Δεληογλάνη Στελλίνα 01:33.03
2. Μήτρου Σοφία 01:38.80
4. Φουντουλάκη Χρυσή 01:49.86
8. Κουρή Ηλέκτρα 01:57.97

200μ. Πρόσθιο
Ανδρών
3. Ριτζάκης Ιωσήφ 03:16.55
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 03:20.96
3. Λιονάκης Μιχαήλ 03:28.82
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Δεληογλάνη Στελλίνα 03:16.20
2. Σερλιδάκη Ηλιάνα 03:47.19

200μ. Μικτή Ατομική
Γυναικών
1. Πετράκη Νίκη 02:39.74
2. Λεβεντάκη Παναγιώτα 02:42.65
2. Πλοκαμάκη Νικολέτα (Ηλυσιακός) 02:42.65
4. Περβολαράκη Ελένη 02:44.46
5. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 02:45.05
7. Περάκη Φανή-Κυριακή 02:47.60
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 03:02.41
3. Λιονάκης Μιχαήλ 03:03.50
4. Πισσαδάκης Χρήστος 03:10.69
Προαγωνιστικά Κορίτσια
3. Δεληογλάνη Στελλίνα 02:49.75
6. Μαλεκάκη Αργυρώ 03:02.74
7. Κόρακα Δέσποινα 03:05.68

400μ. Μικτή Ατομική
Γυναικών
1. Πετράκη Νίκη 05:43.36

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ12/10/2017

ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΥ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ ΤΖΙΛΙΒΑΚΗ

Καθήκοντα Ομοσπονδιακού προπονητή για το διδακτικό έτος 2017-18 αναλαμβάνει ο -καθηγητής φυσικής αγωγής με ειδικότητα την κολύμβηση- Κώστας Τζιλιβάκης, σύμφωνα …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΤΡΙ29/08/2017

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ Ο ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΣΤΙΣ ΗΠΑ

Με τη συμμετοχή του στο αγώνισμα των 200μ. ύπτιο ολοκληρώθηκε για τον Απόστολο Παπαστάμο η παρουσία του στο παγκόσμιο πρωτάθλημα …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant
Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ