Σε διπλό ταμπλό στα τελικά παίδες και κορασίδες!

Σε διπλό ταμπλό αγωνίζονται το τριήμερο από την Παρασκευή μέχρι και την Κυριακή η παιδική ομάδα και αυτή των κορασίδων πόλο, συμμετέχοντας στα τελικά του πανελληνίου πρωταθλήματος.

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων κατεβαίνει με αξιώσεις για το καλύτερο δυνατό, ειδικότερα στην κατηγορία των παίδων, έχοντας δείξει μέχρι στιγμής στις προκριματικές φάσεις τις μεγάλες του δυνατότητες. Για τις δε κορασίδες, η παρουσία του στα τελικά συνιστά ήδη μια μεγάλη επιτυχία.

Το πρωτάθλημα παίδων ξεκινά την Πέμπτη, με το πρώτο πάντως παιχνίδι για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων να είναι προγραμματισμένο για την Παρασκευή, ενώ γι’ αυτό των κορασίδων η αυλαία ανοίγει την Παρασκευή.

ΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ

Η αποστολή για την παιδική ομάδα και τον προπονητή Μάνθο Βουλγαράκη, είναι η εξής: Αρετάκης, Γιασαφάκης, Κανδανολέων, Κουνδουράκης, Κρασάκης, Μητράκης, Μουρτζάκης, Μπαουράκης, Μπουρίκας, Νικηφοράκης, Νικολαΐδης, Παπαμανωλιουδάκης, Πολέντας, Πουλής, Σαμαράς, Σπάχιτς, Τσοντάκης, Φαντριδάκης, Χειλουδάκης.

Αναλυτικά, το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων, που θα διεξαχθούν στο κολυμβητήριο Αλίμου, είναι το εξής:

Α’ όμιλος

1η αγωνιστική Πέμπτη 6 Αυγούστου
16:00 Ολυμπιακός-Πανιώνιος
17:30 Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ
2η αγωνιστική Παρασκευή 7 Αυγούστου
09:00 ΠΑΟΚ Ολυμπιακός
10:30 ΟΥΚ Βόλου-Παναθηναϊκός
3η αγωνιστική Παρασκευή 7 Αυγούστου
16:00 Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
17:30 Ολυμπιακός-ΟΥΚ Βόλου
4η αγωνιστική Σάββατο 8 Αυγούστου
09:00 ΟΥΚ Βόλου-Πανιώνιος
10:30 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός
5η αγωνιστική Σάββατο 8 Αυγούστου
16:00 ΠΑΟΚ-ΟΥΚ Βόλου
17:30 Πανιώνιος-Παναθηναϊκός

Β’ όμιλος

1η αγωνιστική Πέμπτη 6 Αυγούστου
19:00 Βουλιαγμένη-Υδραϊκός
20:30 Ν.Ο. Πατρών-Νηρέας Γέρακα
2η αγωνιστική Παρασκευή 7 Αυγούστου
12:00 Νηρέας Γέρακα-Βουλιαγμένη
13:30 Ν.Ο. Χανίων-Ν.Ο. Πατρών
3η αγωνιστική Παρασκευή 7 Αυγούστου
19:00 Υδραϊκός Νηρέας-Γέρακα
20:30 Βουλιαγμένη-Ν.Ο. Χανίων
4η αγωνιστική Σάββατο 8 Αυγούστου
12:00 Ν.Ο. Χανίων-Υδραϊκός
13:30 Ν.Ο. Πατρών-Βουλιαγμένη
5η αγωνιστική Σάββατο 8 Αυγούστου
19:00 Νηρέας Γέρακα-Ν.Ο. Χανίων
20:30 Υδραϊκός-Ν.Ο. Πατρών
Κυριακή 9 Αυγούστου
09:00 Α1-Β2
10:30 Β1-Α2
12:00 Γ1-Γ2 (5η-6η θέση)
13:30 Δ1-Δ2 (7η-8η θέση)
17:00 Μικρός τελικός
18:30 Τελικός

H oμάδα των κορασίδων

ΟΙ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Η αποστολή για τον προπονητή Γιώργο Κατσουλάκη για την ομάδα των κορασίδων είναι η εξής: Βαρδαλάκη, Γράσσου, Γυφτογιάννη, Ζαχαράκη, Ζούπα, Καραδάκη, Κουκουράκη, Κουνδουράκη Αγ., Κουνδουράκη Αικ., Παπουδάκη, Περδικάκη, Σκουμπάκη, Τρουλάκη, Φουράκη, Χατζάκη

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων που θα διεξαχθούν στο Ιλίσιο κολυμβητήριο είναι το εξής:

Α’ όμιλος

1η αγωνιστική Παρασκευή 7 Αυγούστου
16:30 Νηρέας Χαλανδρίου-Εθνικός
18:00 Ολυμπιακός-Ν.Ο. Χανίων
2η αγωνιστική Σάββατο 8 Αυγούστου
09:00 Νηρέας Χαλανδρίου-Ν.Ο. Χανίων
10:30 Ολυμπιακός-Εθνικός
3η αγωνιστική Σάββατο 8 Αυγούστου
16:30 Ολυμπιακός-Νηρέας Χαλανδρίου
18:00 Εθνικός-Ν.Ο. Χανίων

Β’ όμιλος

1η αγωνιστική Παρασκευή 7 Αυγούστου
19:30 ΠΑΟΚ-Βουλιαγμένη
21:00 Πανιώνιος-ΕΑΤΕΚ
2η αγωνιστική Σάββατο 8 Αυγούστου
12:00 ΠΑΟΚ-ΕΑΤΕΚ
13:30 Πανιώνιος-Βουλιαγμένη
3η αγωνιστική Σάββατο 8 Αυγούστου
19:30 Πανιώνιος-ΠΑΟΚ
21:00 Βουλιαγμένη-ΕΑΤΕΚ
Κυριακή 9 Αυγούστου
09:00 Α1-Β2
10:30 Β1-Α2
12:00 Γ1-Γ2 (5η-6η θέση)
13:30 Δ1-Δ2 (7η-8η θέση)
17:00 Μικρός τελικός
18:30 Τελικός

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΣΑΒ19/09/2020

ΣΤΟΝ ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ΝΙΚΟΛΑ ΜΠΟΓΚΝΤΑΝΟΒΙΤΣ ΚΑΙ ΜΠΕΝΕΤ ΟΥΙΛΙΑΜΣ

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ανακοινώνει τη συμφωνία με τους ξένους αθλητές, Νίκολα Μπογκντάνοβιτς και Μπένετ Ουίλιαμς. Οι δύο αθλητές θα …

Περισσοτερα
ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ10/09/2020

ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Ξεκίνησε η προετοιμασία για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES εν όψει της συμμετοχής του τη νέα περίοδο στο πρωτάθλημα …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ