«Σάρωσε» σε μετάλλια και επιδόσεις στους Χειμερινούς αγώνες Νοτίου Ελλάδας

Οπως ακριβώς ξεκίνησε, έτσι ολοκληρώθηκε κιόλας η παρουσία για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στους Χειμερινούς αγώνες Τεχνικής Κολύμβησης Νοτίου Ελλάδας που φιλοξενήθηκαν στο Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης. Οι αθλητές του Ηλία Καλαμαρίδη κατάφεραν να συγκεντρώσουν σε σύνολο 90 μετάλλια σε ατομικά αγωνίσματα και σκυτάλες, με συνέπεια να αναδεικνύονται ανάμεσα στους μεγάλους πρωταγωνιστές των αγώνων.

Πιο συγκεκριμένα, ο απολογισμός για τον ΝΟΧ ανέρχεται σε 39 χρυσά, 31 ασημένια και 20 χάλκινα μετάλλια, με τη δεύτερη μέρα των αγώνων να περισυλλέγονται 47 μετάλλια. (Δείτε εδώ τι έγινε την πρώτη μέρα των αγώνων, το Σάββατο 11/3).

Σύμφωνα με τον προπονητή του Τμήματος, Ηλία Καλαμαρίδη: «Το τμήμα Τεχνικής Κολύμβησης του ΝΟΧ πιστό στις παραδόσεις του κατάφερε για μια ακόμη φορά να αποδείξει ότι εξακολουθεί να είναι ένα από τα καλύτερα σωματεία στην Ελλάδα. Οι αθλητές μας παρά τις αντιξοότητες που αντιμετωπίζουν λόγω της ιδιαιτερότητας του αθλήματος και τις ελάχιστες διαδρομές που διαθέτουν κατάφεραν να υπερβάλλουν τον εαυτό τους και να πετύχουν πολύ καλούς χρόνους, με συνέπεια η κατάταξη για αρκετούς να είναι στις πρώτες θέσεις. Αξίζουν συγχαρητήρια για την προσπάθεια και συνεχίζουμε για τον επόμενο στόχο, προσδοκώνοντας πάντοτε σε κάτι καλύτερο. Θέλω να ευχαριστησω το σύλλογο κηδεμόνων Τεχνικής Κολύμβησης που για για μια ακόμη φορά βρέθηκε κοντά στην προσπάθειά μας».

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα για τον Ν.Ο. Χανίων στη 2η μέρα των Χειμερινών Αγώνων είναι τα εξής:

• Χρυσά μετάλλια
Λεδάκης Κωνσταντίνος 400μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 04:13.11
Κυριακάκης Ιωάννης 400μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 04:45.97
Κατερινάκη Αικατερίνη 400μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 04:14.31
Σκυλουράκη Χριστίνα Ιωάννα 400μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 04:25.91
Λεδάκης Κωνσταντίνος 100μ. Υ/Β Παμπαίδων Α 00:51.15
Κρητικάκη Νικολέτα 100μ. Υ/Β Νεανίδων 00:44.08
Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 100μ. Υ/Β Παγκορασίδων Α 00:46.78
Κούτρης Αστέριος 50μ. επιφάνειας Παίδων 00:18.30
Δημουλιός Αθανάσιος 50μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:21.78
Λαμπαρδάκη Μαρία 50μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:19.93
Φραγκιαδάκη Δέσποινα 50μ. επιφάνειας Προαγ/στικη Κορίτσια 00:25.26
Λαμπαρδάκη Ροζάννα 50μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 00:23.95
Κατερινάκη Αιματερίνη 50μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 00:24.83
Ανδρεάδη Ιφιγένεια 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 00:28.60
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 800μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 08:50.24
Λεδάκη Ελευθερία 800μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 09:53.96
Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Α 00:25.68
Κούτρης Αστέριος, Χίνος Παντελεήμων, Καπής Στυλιανός, Κελαϊδής Ανδρέας 4×100μ. επιφάνειας Παίδων 03:03.65
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος, Χίνος Ιάσων, Χατζηδάκης Βασίλειος, Λεδάκης Κωνσταντίνος 4×100μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 03:31.32
Λαμπαρδάκη Μαρία, Κρητικάκη Νικολέτα, Μπασιά Αμαλία, Ριτζάκη Ευαγγελία 4×100μ. επιφάνειας Νεανίδων 03:02.19
Σκυλουράκη Χριστίνα Ιωάννα, Κατερινάκη Αικατερίνη, Πουμπλάκη Γεωργία, Λαμπαρδάκη Μαρία 4×100μ. επιφάνειας Κορασίδων 03:09.92
Βαλυράκη Αικατερίνη, Λεδάκη Ελευθερία, Καυκαλάκη Ειρήνη, Σκυλουράκη Χριστίνα Ιωάννα 4×100μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 03:46.66
Λαμπαρδάκη Μαρία, Κελαϊδής Ανδρέας, Κατερινάκη Αικατερίνη, Κούτρης Αστέριος 4×50μ. επιφάνειας Παίδων Κορασίδων 01:32.82
Σκυλουράκη Χριστίνα Ιωάννα, Βαλυράκη Αικατερίνη, Ρινακάκης Μάριος Στέργιος, Χίνος Ιάσων 4×50μ. επιφάνειας Παμπαίδων Παγκορασίδων ΑΒ 01:39.53
Δημουλιός Αθανάσιος, Λαμπαρδάκη Μαρία, Κατερινάκη Αικατερίνη, Κούτρης Αστέριος 4×100μ. διπλά πέδιλα Παίδων Κορασίδων 03:23.96
Κυριακάκης Ιωάννης, Καυκαλάκη Ειρήνη, Χίνος Ιάσων, Σκυλουράκη Χριστίνα Ιωάννα 4×100μ. διπλά πέδιλα Παμπαίδων Παγκορασίδων ΑΒ 04:06.16

• Ασημένια μετάλλια
Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 400μ. επιφάνειας Παμπαίδων Α 04:13.83
Δημουλιός Αθανάσιος 400μ. διπλά πέδιλα Παίδων 03:55.91
Καλαμαρίδη Αικατερίνη 400μ. επιφάνειας Γυναικών 03:34.92
Καυκαλάκη Ειρήνη 400μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 04:50.49
Φραδελάκης Γεώργιος 100μ. Υ/Β Εφήβων 00:44.58
Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. Υ/Β Παμπαίδων Α 00:54.65
Βαλυράκη Αικατερίνη 100μ. Υ/Β Παγκορασίδων Α 00:57.44
Χατζηπλής Βασίλειος 50μ. διπλά πέδιλα Παίδων 00:23.64
Βαρδαλάκη Ναυσικά 50μ. διπλά πέδιλα Νεανίδων 00:24.45
Τσαούσι Μαρκαίτη 50μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 00:30.40
Κρητικάκη Νικολέτα 50μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:20.85
Ριτζάκη Ευαγγελία, Λαμπαρδάκη Ροζάννα, Βαρδαλάκη Ναυσικά, Καλαμαρίδη Αικατερίνη 4×100μ. επιφάνειας Γυναικών 03:04.34
Λαμπαρδάκη Ροζάννα, Τρουλλινός Νικόλαος, Βαρδαλάκη Ναυσικά, Τσουρουνάκης Αντώνιος 4×100μ. διπλά πέδιλα Ανδρών Γυναικών 03:16.47

• Χάλκινα μετάλλια
Τρουλλινός Νικόλαος 400μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 03:48.39
Ριτζάκη Ιωάννα 400μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 05:02.69
Ανδρεάδη Ιφιγένεια 400μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Α 05:08.56
Ναναδάκη Ειρήνη 400μ. διπλά πέδιλα Παγκορασίδων Β 05:28.34
Χίνος Ιάσων 100μ. Υ/Β Παμπαίδων Α 00:57.70
Φραγκιαδάκη Ειρήνη 50μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 00:27.91
Λαμπαρδάκη Ροζάννα, Ξηρουχάκης Μενέλος, Ριτζάκη Ευαγγελία, Τσουρουνάκης Αντώνιος 1:15.77 4×50μ. επιφάνειας Ανδρών Γυναικών
Λαμπαρδάκη Μαρία, Ριτζάκη Ευαγγελία, Κληματσάκης Βασίλης, Δημουλιός Αθανάσιος 4×100μ. διπλά πέδιλα Νέων Νεανίδων 03:30.64

• 4η θέση
Λεδάκη Ελευθερία 400μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Α 04:52.20
Ξηρουχάκης Μενέλαος 100μ. Υ/Β Ανδρών 00:39.10
Κελαϊδής Ανδρέας 100μ. Υ/Β Παίδων 00:46.31
Φωκά Αικατερίνη 100μ. Υ/Β Γυναικών 00:48.23
Καπής Στυλιανός 50μ. επιφάνειας Παίδων 00:21.61
Ναναδάκη Ειρήνη 50μ. επιφάνειας Παγκορασίδων Β 00:28.51
Πουμπλάκη Γεωργία 50μ. επιφάνειας Κορασίδων 00:21.42
Ανδρεάδης Γεώργιος, Ξηρουχάκης Μενέλαος, Τρουλλινός Νικόλαος, Τσουρουνάκης
Αντώνιος 4×100μ. επιφάνειας Ανδρών 02:51.62
Κρητικάκη Νικολέτα, Φραδελάκης Γεώργιος, Ριτζάκη Ευαγγελία, Κούτρης Αστέριος 4×50μ. επιφάνειας Νέων Νεανίδων 01:19.28

• 5η θέση
Χίνος Παντελεήμων 100μ. Υ/Β Παίδων 00:47.16
Μπασιά Αμαλία 100μ. Υ/Β Νεανίδων 00:47.25
Πουμπλάκη Γεωργία 100μ. Υ/Β Κορασίδων 00:50.11
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 50μ. επιφάνειας Παίδων 00:21.67
Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 50μ. διπλά πέδιλα Κορασίδων 00:31.21
Φραδελάκης Γεώργιος, Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ, Χατζηπλής Βασίλειος, Ανδρεάδης Γεώργιος 4×100μ. επιφάνειας Εφήβων 03:15.32

• 6η θέση
Χατζηπλής Βασίλειος 100μ. Υ/Β Παίδων 00:48.65
Ανδρεάδης Γεώργιος 50μ. επιφάνειας Εφήβων 00:22.28
Λουράκης Ιωάννης 800μ. επιφάνειας Εφήβων 07:26.64

• 7η θέση
Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 100μ. Υ/Β Παίδων 00:50.04
Κληματσάκης Βασίλειος 50μ. διπλά πέδιλα Εφήβων 00:24.85
Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 50μ. επιφάνειας Προαγ/στικη Κορίτσια 00:30.41
Φωκά Αικατερίνη 50μ. διπλά πέδιλα Γυναικών 00:27.93

• 8η θέση
Μουζουράκη Ερασμία 400μ. επιφάνειας Νεανίδων 04:25.25
Ξηρουχάκης Μενέλαος 50μ. διπλά πέδιλα Ανδρών 00:22.83
Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. επιφάνειας Προαγ/στικη Κορίτσια 00:32.30

• 9η θέση
Σπυριδάκη Αιματερίνη 400μ. επιφάνειας Νεανίδων 04:26.80
Γρηγοράκη Καλλιόπη 100μ. Υ/Β Νεανίδων 00:53.33
Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 100μ. Y/B Κορασίδων 00:57.09

• 10η θέση
Λουράκης Ιωάννης 400μ. επιφάνειας Εφήβων 04:04.98

• 12η θέση
Μαυροματάκη Ειρήνη 50μ. επιφάνειας Νεανίδων 00:24.51

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΚΥΡ07/05/2017

ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΜΕ 8 ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΤΟ ΒΟΛΟ!

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων η συμμετοχή στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ Τεχνικής Κολύμβησης. Η ομάδα του …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΣΑΒ06/05/2017

ΝΕΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΡΕΚΟΡ ΣΤΟ ΟΠΕΝ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ

Συνέχεια στις επιτυχίες του κατάφερε να δώσει στο πλαίσιο της 2ης μέρας στο ΟΠΕΝ πρωτάθλημα Τεχνικής Κολύμβησης που πραγματοποιείται στο …

Περισσοτερα
Χορηγοι