Πρωτιά Παπαστάμου στη Μασσαλία στον μικρό τελικό των 200μ. μικτή

Ξεκίνησε την Παρασκευή η συμμετοχή για τον Απόστολο Παπαστάμο στο διεθνές κολυμβητικό μίτινγκ Golden Tour που διοργανώνεται στη Μασσαλία.

Ο Χανιώτης πρωταθλητής πήρε μέρος στο αγώνισμα των 200μ. μικτή όπου εξασφάλισε την 1η θέση στον μικρό τελικό και 9η στη γενική κατάταξη με επίδοση 2:04.48. Ο Παπαστάμος βρέθηκε στον μικρό τελικό μετά την παρουσία που είχε στον προκριματικό του αγωνίσματος, ο οποίος πραγματοποιήθηκε το πρωί της Παρασκευής, με χρόνο 2:05.66.

Από εκεί και πέρα, οι σπουδαιότερες εμφανίσεις στην πρώτη μέρα του μίτινγκ ανήκουν στον Απόστολο Χρήστου, που κατέκτησε την 3η θέση στο αγώνισμα των 100μ. ύπτιο, επιβεβαιώνοντας έτσι το όριο για την συμμετοχή του στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα, αλλά και τους Ολυμπιακούς Αγώνες, ενώ στον ίδιο τελικό, ο Βαγγέλης Μακρυγιάννης κατέλαβε την 4η θέση, εξασφαλίζοντας το όριο για το ευρωπαϊκό της Βουδαπέστης.

Οι αγώνες που διοργανώνονται από την γαλλική κολυμβητική ομοσπονδία συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο.

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ26/04/2024

ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΣΤΟ “7Ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΠΥΡΟΥ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ”

Μια ιδιαίτερη εμπειρία αναμένεται να ζήσουν 15 κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας αυτό το Σαββατοκύριακο (27, 28/4) …

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ACROPOLIS SWIM OPEN 2024

Με τη συμμετοχή πέντε αθλητών ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων θα δώσει το παρών στον μεγαλύτερο εσωτερικό αγώνα κολύμβησης της χρονιάς, …