Πρώτη μέρα με μετάλλιο

Ξεκίνησε η συμμετοχή για το Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα της Θεσσαλονίκης. Μετά την πρώτη μέρα των αγώνων, οι Χανιώτες αθλητές πήραν μέρος σε τρεις τελικούς, με απολογισμό ένα χάλκινο μετάλλιο.

Συγκεκριμένα, ο Απόστολος Παπαστάμος συμμετείχε στο αγώνισμα των 200μ. ύπτιο, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο με επίδοση 2:05.59.

Από εκεί και πέρα, ο Αλέξανδρος Κάχρης ήταν 5ος στο ίδιο αγώνισμα, αλλά στη μικρότερη κατηγορία (Παίδων). Τέλος, η Αννα Νταουντάκη τερμάτισε 8η στα 800μ. ελεύθερο.

Αναλυτικά, ο απολογισμός για τους αθλητές και τις αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων μετά την πρώτη μέρα του πρωταθλήματος, είναι ο εξής:

11η ΘΕΣΗ
Παπακυριακού Αλέξης, Κάχρης Αλέξανδρος, Νταουντάκη Αννα, Ζήνωνος Δημητριάνα 4×100μ. ελεύθερο Παίδων/Κορασίδων 03:58.04