Πρεμιέρα με 12 μετάλλια στο πανελλήνιο κατηγοριών

Με την κατάκτηση 12 συνολικά μεταλλίων, εκ των οποίων 2 χρυσά, 4 ασημένια και 6 χάλκινα ξεκίνησε η συμμετοχή για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών για την τεχνική κολύμβηση που φιλοξενείται στη Θεσσαλονίκη.

Στην πρεμιέρα της διοργάνωσης, την Πέμπτη, οι Χανιώτες αθλητές και αθλήτριες έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, επιβεβαιώνοντας εξ αρχής ότι θα έχουν, όπως γίνεται κάθε χρόνο, πρωταγωνιστικό ρόλο.

Καλύτερες επιδόσεις καταγράφονται αυτές από τον Ιάσωνα Χίνο στα 1500μ. επιφάνεια και στη σκυτάλη 4×200μ. επιφάνεια και οι δύο στην κατηγορία ανδρών, απ’ όπου προέκυψαν και τα δύο χρυσά μετάλλια.

Η διοργάνωση συνεχίζεται την Παρασκευή.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα για τους αθλητές/τριες του ΝΟ Χανίων έχουν ως εξής:

Χρυσό μετάλλιο

• Χίνος Ιάσων 1500μ. επιφάνεια ανδρών 12:58.49
• Χίνος Ιάσων, Χατζηδάκης Βασίλειος, Τρουλλινός Νικόλαος, Τσουρουνάκης Αντώνης 4×200μ. επιφάνεια ανδρών 05:57.96

Ασημένιο μετάλλιο

• Περάκη Γεωργία 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:23.63
• Χατζηδάκη Ελευθερία 100μ. υποβρύχιο κορασίδων 00:45.28
• Ανδρεαδάκης Ελευθέριος 50μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 00:25.14
• Ανδρεαδάκης Ελευθέριος, Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία, Ναναδάκης Γεώργιος, Αλπάντη Μαρία 4×50μ. επιφάνεια mixed αγόρια / κορίτσια 10-11 01:46.40

Χάλκινο μετάλλιο

• Γκεσούλης ∆ημήτριος, Σκυλουράκης Εμμανουήλ, Λιόλιος Ιωάννης, Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 4×100μ. επιφάνεια παίδων 02:53.30
• Περάκη Γεωργία 50μ. επιφάνεια νεανίδων 00:19.90
• Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία 50μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 00:25.50
• Ανδριανάκη Γεωργία 200μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 02:07.93
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 100μ. υποβρύχιο παίδων 00:38.78
• Λιόλιος Ιωάννης 800μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 08:03.78

4η θέση

• Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. επιφάνεια ανδρών 00:16.85
• Τρουλλινός Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:20.80
• Ανδρεαδάκης Ελευθέριος 200μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 02:17.07

5η θέση

• Σκυλουράκη Χριστιάνα, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Καλαμαρίδη Αικατερίνη, Περάκη Γεωργία 4×200μ. επιφάνεια γυναικών 07:03.48
• Χατζηδάκη Ελευθερία, Μήτση Ηλιάνα, Γιανναράκη Ευαγγελία, Παπαντωνάκη Μαρία 4×100μ. επιφάνεια κορασίδων 03:12.05
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 50μ. επιφάνεια νεανίδων 00:20.58
• Βλοντάκη Ολγα 800μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 08:33.07
• Αλπάντη Μαρία 200μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 02:08.43
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 200μ. επιφάνεια παίδων 01:35.00

6η θέση

• Γερουλάκη Δέσποινα 800μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 08:43.97
• ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνα 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 00:24.72
• Ανδριανάκη Γεωργία 50μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 00:25.75
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 100μ. υποβρύχιο παίδων 00:41.99
• Ναναδάκης Γεώργιος 200μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 02:19.77

7η θέση

• Αλπάντη Μαρία 50μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 00:26.27
• Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία 200μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 02:09.28
• Κατσομπενάκης Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα παμπαίδων Α 00:25.03
• Χίνος Κυριάκος 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:25.62
• Κατσομπενάκης Νικόλαος, Βλοντάκη Ολγα, Γερουλάκη Δέσποινα, Λιόλιος Ιωάννης 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παμπαίδων / παγκορασίδων Α 03:55.92

8η θέση

• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 100μ. υποβρύχιο κορασίδων 00:47.88
• Μπελώνη Αφροδίτη 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 00:24.65

9η θέση

• Βασιλάκη Πηνελόπη 50μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Β 00:30.05
• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 800μ. επιφάνεια εφήβων 07:27.13

10η θέση

• Μουντάκης Οδυσσέας 100μ. υποβρύχιο παίδων 00:47.96
• Φραγκιουδάκης Δημήτριος 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:26.77
• Ναναδάκης Γεώργιος 50μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 00:29.52

11η θέση

• Παριωτάκη Αντωνία 50μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Α 00:30.52
• Καντιάνη Ειρήνη 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 00:25.53
• Γαροφαλάκη Σπυριδούλα 200μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 02:28.32
• Βασιλαντωνάκης Στυλιανός 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:28.60

12η θέση

• Βλαστάκη Ηλιάνα 100μ. υποβρύχιο κορασίδων 00:51.78
• Μπαδιερίτης Κυριάκος 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:29.24
• Χίνος Κυριάκος 50μ. διπλά πέδιλα παμπαίδων Β 00:31.81

14η θέση

• Γαροφαλάκη Σπυριδούλα 50μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 00:30.89

15η θέση

• Μπαδιερίτη Νίκη 200μ. επιφάνεια κορασίδων 01:52.55
• Κονταξάκη Ελευθερία 200μ. διπλά πέδιλα κορασίδων 02:04.71

17η θέση

• Μαραγκουδάκη Ναυσικά 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:25.56

18η θέση

• Καυκαλάκη Ειρήνη 50μ. επιφάνεια νεανίδων 00:22.39

21η θέση

• Φραγκιουδάκης Ελευθέριος 200μ. επιφάνεια παίδων 01:52.45
• Μουτσάι Αλέσσια 200μ. επιφάνεια κορασίδων 01:57.39

22η θέση

• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 200μ. επιφάνεια κορασίδων 01:57.68

23η θέση

• Παπουτσάκη Βασιλική 200μ. επιφάνεια κορασίδων 01:57.81

25η θέση

• Κόλιας Ιωάννης 200μ. επιφάνεια παίδων 01:56.97

27η θέση

• Ανδρεαδάκης Παναγιώτης 200μ. επιφάνεια παίδων 01:57.91

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ21/11/2022

ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΚΟΕ Ο ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΙΔΗΣ

Με την παρουσία του ομοσπονδιακού προπονητή, Γιάννη Καλαϊτζογλίδη, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (20/11) η πρώτη φάση για το αναπτυξιακό πρόγραμμα τεχνικής …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ14/11/2022

ΘΕΤΙΚΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ “2Ο WEST SIDE FINFIESTA 2022”

Θετικό ήταν το δείγμα γραφής που άφησαν 30 αθλητές και αθλήτριες τεχνικής κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στη διασυλλογική ημερίδα …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ