Πολύ καλή παρουσία στα LIONS

Μια πολύ καλή παρουσία είχαν οι μικροί κολυμβητές της προαγωνιστικής ομάδας του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στους αγώνες που διοργάνωσαν οι LIONS στο κολυμβητήριο Αρκαλοχωρίου.

Αυτή, ήταν η τελευταία αγωνιστική δράση για τους αθλητές και τις αθλήτριες 9-12 ετών, οι οποίοι επιβεβαίωσαν για μια ακόμη φορά ότι η φετινή χρονιά ήταν πολύ εποικοδομητική για εκείνους. Μια χρονιά που ολοκληρώνεται με την συγκομιδή πολλών μεταλλίων και προπαντός με τα παιδιά να αφήνουν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Σε ό,τι αφορά εκείνα των 12 ετών, η συμμετοχή τους ήταν η τελευταία με το προαγωνιστικό τμήμα, αφού από τη νέα σεζόν θα περάσουν στην αγωνιστική ομάδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους μικρούς αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων είναι τα εξής:

100μ. ελεύθερο
Αγόρια 12
4. Κοπασάκης Νικόλαος 01:22.12
Αγόρια 11
2. Δήμου Δημήτριος 01:15.94
3. Μηλιάκης Αντώνιος 01:16.69
7. Βαρυπατάκης Ιωάννης 01:19.57
10. Τρουλάκης Αντώνιος 5 01:21.85
Αγόρια 10
1. Θωμάκης Νικόλαος 01:22.28
Κορίτσια 10
1. Πιτσιτάκη Ερατώ 01:16.79
3. Σπανουδάκη Λουκία 01:34.73
4. Αμανατίδου Ιωάννα 01:41.43
6. Μανάκου Ελένη 01:43.80
7. Βαονάκη Μαρία 01:44.88

200μ. ελεύθερο
Αγόρια 10
2. Ανδρεαδάκης Ανδρέας 03:20.40
Κορίτσια 10
1. Μαραγκουδάκη Αναστασία 03:11.39
2. Σκουλούδη Αννα 03:20.53
3. Παραδά Μαρία 03:20.54

50μ. ύπτιο
Αγόρια 10
4. Στεφανουδάκης Μιλτιάδης 00:48.18
7. Μαυρομμάτης Παναγιώτης 00:53.93
Αγόρια 9
6. Αβερκάκης Εμμανουήλ 00:52.70
8. Ηλιάκης Εμμανουήλ 00:54.48
10. Φρέρης Σπυρίδων 00:54.67
11. Βιζυράκης Μιχαήλ 00:55.05
12. Μπινάκης Παντελής 00:56.17
14. Φυλλαδιτάκης Γεώργιος 01:01.15
Κορίτσια 12
1. Τζινευράκη Ευτυχία 00:39.66
Κορίτσια 11
3. Περράκη Μαρία 00:45.71
Κορίτσια 10
2. Σεργάκη Κυριακή 00:43.10
4. Πυροβολάκη Ζαφειρία 00:45.78
7. Μετζιδάκη Αγγελική 00:47.75
10. Σκουλούδη Αννα 00:48.89
11. Πυρένη Ναταλία 00:51.35
12. Σφυράκη Ελένη 00:51.80
14.Παραδά Μαρία 00:54.24
Κορίτσια 9
1. Γεωργιάδη Αναστασία 00:45.72
5. Ηλιάκη Αναστασία 00:51.08
6. Ιωαννίδου Ελευθερία 00:51.60
7. Κοκονά Στελλίνα 00:52.68
9. Βράπι Αντριάνα 00:54.30
10. Ακουμιανάκη Μαριάνθη 00:55.49
11. Ευαγγέλου Μαριλία 00:55.77
14. Μαθιουλάκη Σοφία 00:58.14
16. Λιονάκη Γεωργία 00:59.69

100μ. ύπτιο
Αγόρια 11
1. Καλογερής Γεώργιος 01:27.06
Αγόρια 10
1. Αντωνογιαννάκης Φιλίππος 01:30.32
3. Νικολάου Γεώργιος 01:50.00
Κορίτσια 12
1. Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατερίνη 01:21.30
Κορίτσια 11
1. Κόρακα Πολυξένη 01:29.33
Κορίτσια 10
1. Σεργάκη Κυριακή 01:35.08
4. Συννεφάκη Γεωργία 01:51.82

50μ. πεταλούδα
Αγόρια 12
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 00:34.19
4. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 00:35.65
5. Λιονάκης Μιχαήλ 00:35.95
7. Τρουλάκης Γεώργιος 00:36.97
10. Κωνσταντίνου Ανδρέας 00:50.54
Αγόρια 11
1. Πιτσουλάκης Ευάγγελος 00:37.26
3. Κολομβοτζάκης ∆ημήτριος 00:45.86
Αγόρια 10
3. Ανδρεαδάκης Ανδρέας 00:47.51
4. Νικολάου Γεώργιος 00:49.57
Αγόρια 9
2. ∆εληογλάνης Στέφανος 01:00.55
3. Κοκκίνης Νικόλαος 01:04.27
Κορίτσια 10
3. Βαρυπατάκη Αννα 00:53.02

50μ. πρόσθιο
Αγόρια 12
2. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 00:42.01
3. Τρουλάκης Γεώργιος 00:42.81
4. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 00:43.46
5. Λιονάκης Μιχαήλ 00:44.32
Αγόρια 10
4. Θωμάκης Νικόλαος 00:52.67
Αγόρια 9
2. ∆εληογλάνης Στέφανος 00:54.12
3. Ηλιάκης Εμμανουήλ 00:56.64
5. Αβερκάκης Εμμανουήλ 01:00.90
Κορίτσια 12
1. Τζινευράκη Ευτυχία 00:43.36
2. Πουλιδάκη Ευαγγελία 00:46.63
3. Κουρή Ηλέκτρα 00:53.78
Κορίτσια 11
1. Φουντουλάκη Χρυσή 00:49.87
2. Περράκη Μαρία 00:50.75
3. Μαλεκάκη Ερασμία 00:52.24
4. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 00:52.81
Κορίτσια 10
2. Κανδανολέων Ελεάννα 00:53.52
4. Μετζιδάκη Αγγελική 00:56.04
5. Αμανατίδου Ιωάννα 00:56.31
6. Βαρυπατάκη Αννα 00:57.18
Κορίτσια 9
1. Ηλιάκη Αναστασία 00:57.00
2. Ιωαννίδου Ελευθερία 00:58.48
7. Ευαγγέλου Μαριλία 01:04.89

100μ. πρόσθιο
Κορίτσια 12
1. Πουλιδάκη Ευαγγελία 01:40.06
4. Κουρή Ηλέκτρα 01:52.85
Κορίτσια 11
1. Κυριακοπούλου Νικολέτα 01:37.87
2. Γιαννουλάκη Αναστασία 01:38.43
3. Φουντουλάκη Χρυσή 01:45.83
4. Μαλεκάκη Ερασμία 01:50.46
5. Φυλλαδιτάκη Μελίνα 01:51.74
8. Θεοδοσάκη Ευαγγελία 02:02.65
Κορίτσια 10
2. Συννεφάκη Γεωργία 02:00.21

200μ. μικτή ατομική
Αγόρια 11
1. Καλογερής Γεώργιος 03:05.70
3. Σεργκέι Πετρί 03:22.86
Αγόρια 10
1. Αντωνογιαννάκης Φιλίππος 03:21.11
Κορίτσια 12
1. Μπαλαντίνου Βιολέτα Αικατερίνη 02:55.11
2. Βυζιράκη Ελένη 02:59.50
3. Παϊτάκη Αρτεμησία 03:00.64
Κορίτσια 11
1. Κόρακα Πολυξένη 03:19.74
Κορίτσια 10
2. Κανδανολέων Ελεάννα 03:28.04
3. Μαραγκουδάκη Αναστασία 03:29.79

4×50μ. ελεύθερο
Αγόρια
2. Αντωνογιαννάκης Φιλίππος, Δήμου Δημήτριος, ∆εληογλάνης Στέφανος, Νικολακάκης Κωνσταντίνος 02:22.68
Κορίτσια
1. Πιτσιτάκη Ερατώ, Γιαννουλάκη Αναστασία, Γεωργιάδη Αναστασία, Βυζιράκη Ελένη 02:20.24

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ10/12/2018

ΑΤΟΜΙΚΟ ΡΕΚΟΡ Ο ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΣΤΟ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

Σε μια πολύ καλή κατάσταση έδειξε πως βρίσκεται ο Απόστολος Παπαστάμος, ο οποίος συμμετείχε με επιτυχία στο Γκραν Πρι Χριστουγέννων …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ10/12/2018

ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΤΡΙΤΩΝΑ

Με επιτυχία έλαβε μέρος ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στους διασυλλογικούς αγώνες κολύμβησης που διοργάνωσε το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου στο κολυμβητήριο …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ