Πικρή ήττα στο Παλαιό Φάληρο

Την ήττα με σκορ 9-8 γνώρισε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES από το Παλαιό Φάληρο σ’ ένα κρίσιμο παιχνίδι για την 9η αγωνιστική το οποίο διεξήχθη την Τετάρτη (23/11) το απόγευμα.

Η ομάδα του Μάνθου Βουλγαράκη παρότι ξεκίνησε δυναμικά την αναμέτρηση, με το πρώτο οκτάλεπτο να ολοκληρώνεται ισόπαλο με σκορ 3-3 στα επόμενα λεπτά που ακολούθησαν δεν είχε ανάλογη συνέχεια, με το Παλαιό Φάληρο να καταφέρνει να πάρει μεγάλη διαφορά στο σκορ όπου αυτή έφτασε μέχρι και τα πέντε γκολ (9-4) τέσσερα λεπτά πριν το τέλος της τρίτης περιόδου.

Από εκείνο το σημείο και μετά ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES αντεπιτέθηκε, καταφέρνοντας να σημειώσει τέσσερα αναπάντητα τέρματα, ωστόσο λόγω και των καθοριστικών αποκρούσεων για τους γηπεδούχους από τον τερματοφύλακα Κώστα Γαλανίδη, το Φάληρο κατάφερε να φτάσει στη νίκη. Η τελευταία επίθεση ανήκε στον Ναυτικό Ομιλο ωστόσο δεν μπόρεσε να μετουσιωθεί σε κάποιο τέρμα, με τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ να παραμείνει έτσι στους 3 βαθμούς.

Ο Σολεϊμάνιπακ με τρία γκολ ήταν ο πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Μάνθου Βουλγαράκη ενώ επίσης 3 γκολ σημείωσε ο Τοθ για το Παλαιό Φάληρο.

Διαιτητές: Μπουδραμής – Μπιράκης

Οκτάλεπτα: 3-3, 4-1, 2-3, 0-1

Παλαιό Φάληρο (Αργύρης Θεοδωρόπουλος): Γαλανίδης, Βάσσος, Θαλασσινός 1, Κόχειλας 1, Κουρλιάφτης 1, Τοθ 3, Παπαδόπουλος, Ραντούλοβιτς, Μαυράκης 1, Λιαπάκης 1, Κουκουνάς 1, Καλής, Παρτσόγλου, Παγουλάτος, Αποστολάκος

ΝΟΧ ANEK LINES (Μάνθος Βουλγαράκης): Λεβεντάκης, Παππάς, Πολύζος, Μητράκης, Αγιωργούσης 2, Μπατάκης 1, Αποστολάκης, Χαριτάκης 1, Ντα Σίλβα 1, Σολεϊμάνιπακ 3, Σπάχιτς, Μαζοκοπάκης, Κουτρουλάκης, Νικολαΐδης.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ… ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Ξεκινά την Παρασκευή (26/4) η προσπάθεια για την επίτευξη του βασικού στόχου που είχε τεθεί εξ αρχής για την γυναικεία …

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΝΟΧ ANEK LINES

Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES την φετινή περίοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του …