Πέντε μετάλλια και συμμετοχές σε τελικούς στο πανελλήνιο του Βόλου

Πέντε μετάλλια, εκ των οποίων δύο χρυσά, δύο ασημένια και ένα χάλκινο συνθέτουν τον απολογισμό για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης για τις κατηγορίες Παμπαίδων/Παγκορασίδων ΑΒ που πραγματοποιήθηκε στο Κολυμβητήριο Βόλου.

Ο Αλέξανδρος Κάχρης και η Ελένη Γρηγοράκη είναι οι δύο αθλητές που κατάφεραν να πετύχουν τις σπουδαιότερες επιδόσεις, δείχνοντας ότι βρίσκονται σταθερά σε πολύ καλή κατάσταση, αφού ανάλογες επιτυχίες είχαν και στο πλαίσιο του πρωταθλήματος που είχε διεξαχθεί το χειμώνα. Ο Κάχρης αναδείχτηκε στην 1η θέση στα 200μ. ύπτιο και στα 100μ. πεταλούδα, ενώ ήρθε 2ος στα 50μ. ύπτιο, συμμετέχοντας έτσι με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στην πιο σημαντική διοργάνωση της σεζόν.

Από την άλλη, η Γρηγοράκη έφτασε στην κατάκτηση δύο μεταλλίων, κερδίζοντας το ασημένιο στα 400μ. ελεύθερο και το χάλκινο στα 800μ. ελεύθερο.

Εκτός των μεταλλίων, ο Ναυτικός Ομιλος είχε ακόμα τρία παιδιά σε τελικές 8άδες. Ειδικότερα, η Φανή-Κυριακή Περάκη βρέθηκε στην 5η θέση στα 100μ. ελεύθερο ενώ ήταν 8η στα 50μ. ελεύθερο, η Αννα Νταουντάκη αναδείχτηκε στην 7η θέση 400μ. ελεύθερο και τέλος η Ελπίδα-Ολυμπία Πολύμερου τερμάτισε στην 8η θέση στα 200μ. ύπτιο.

Γενικώς, όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, σημειώνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ.

Τη σκυτάλη μετά τις κατηγορίες Παμπαίδων/Παγκορασίδων ΑΒ παίρνουν, αρχής γενομένης από την προσεχή Πέμπτη 13 Ιουλίου, οι Παίδες/Κορασίδες, Εφηβοι/Νεανίδες, με το πρωτάθλημα αυτή τη φορά να φιλοξενείται στο Κολυμβητήριο Πάτρας.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Παρακάτω, ακολουθούν τα πλήρη αποτελέσματα για τον Ν.Ο. Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα του Βόλου.

Χρυσό μετάλλιο

• Κάχρης Αλέξανδρος 200μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 02:10.06
• Κάχρης Αλέξανδρος 100μ. πεταλούδα Παμπαίδων Α 01:00.00

Ασημένιο μετάλλιο

• Κάχρης Αλέξανδρος 50μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 00:29.02
• Γρηγοράκη Ελένη 400μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 04:38.69

Χάλκινο μετάλλιο

• Γρηγοράκη Ελένη 800μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 09:47.16

4η θέση

• Γρηγοράκη Ελένη 200μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 02:15.66

5η θέση

• Περάκη Φανή-Κυριακή 100μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 01:03.37

7η θέση

• Νταουντάκη Αννα 400μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Α 04:44.42

8η θέση

•Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 02:38.15
• Περάκη Φανή-Κυριακή 50μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 00:29.68

9η θέση

• Νταουντάκη Αννα 800μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Β 09:49.58

10η θέση

• Πολυμέρου Ελπίδα-Ολυμπία 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β

11η θέση

• Κουργιαντάκη Ραφαέλα 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 01:11.62
• Ματζοράκη Καλλιόπη – Κουργιαντάκη Ραφαέλα – Λεβεντάκη Παναγιώτα – Νταουντάκη Αννα 4×100μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Α 04:26.64
• Κουργιαντάκη Ραφαέλα – Λεβεντάκη Παναγιώτα – Περβολαράκη Ελένη – Νταουντάκη Αννα 4×100μ. μικτή ομαδική Παγκορασίδων Α 04:54.48

12η θέση

• Λεβεντάκη Παναγιώτα 200μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 02:58.04
• Νταουντάκη Αννα 200μ. ελεύθερο Παγκορασίδων Α 02:17.51

13η θέση

• Κουργιαντάκη Ραφαέλα 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 02:34.47
• Περάκη Φανή-Κυριακή 50μ. πεταλούδα Παγκορασίδων Β 00:32.88

15η θέση

• Πολύμερου Ελπίδα-Ολυμπία 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Β 00:35.14

16η θέση

• Κουργιαντάκη Ραφαέλα 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 00:34.29

18η θέση

• Λεβεντάκη Παναγιώτα 100μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 01:23.82
• Περβολαράκη Ελένη 400μ. μικτή ατομική Παγκορασίδων Α 05:50.36

21η θέση

• Ματζοράκη Καλλιόπη 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 01:14.45
• Ματζοράκη Καλλιόπη 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 02:38.67
• Περβολαράκη Ελένη 200μ. μικτή ατομική Παγκορασίδων Α 02:47.58

23η θέση

• Ματζοράκη Καλλιόπη 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 00:34.95

28η θέση

• Κουργιαντάκη Ευαγγελία 50μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 00:39.42

29η θέση

• Κοντόπουλος Στυλιανός 50μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 00:33.15

33η θέση

• Μουζουράκης Γεώργιος 200μ. πρόσθιο Παμπαίδων Β 03:05.00
• Θεοδοσάκη Σοφία 100μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 01:16.69
• Θεοδοσάκη Σοφία 200μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 02:44.81

35η θέση

• Διακολουκάς Δημήτριος 50μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 00:34.45
• Λεβεντάκη Παναγιώτα 50μ. πρόσθιο Παγκορασίδων Α 00:40.14

36η θέση

• Διακολουκάς Δημήτριος 100μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 01:12.46
• Ριτζάκης Ιωσήφ 100μ. πρόσθιο Παμπαίδων Β 01:26.51
• Θεοδοσάκη Σοφία 50μ. ύπτιο Παγκορασίδων Α 00:36.26

39η θέση

• Μουζουράκης Γεώργιος 100μ. πρόσθιο Παμπαίδων Β 01:28.42
• Περβολαράκη Ελένη 50μ. πεταλούδα Παγκορασίδων Α 00:34.89

43η θέση

• Κοντόπουλος Στυλιανός 100μ. ύπτιο Παμπαίδων Α 01:14.68

46η θέση

• Τσίγκος Κωνσταντίνος 200μ. ελεύθερο Παμπαίδων Β 02:29.07

49η θέση

• Κοντοπουλος Στυλιανός 100μ. ελεύθερο Παμπαίδων Α 01:04.96

 

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ23/11/2017

ΜΕ 38 ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Μετά τη συμμετοχή για τους κολυμβητές ηλικίας 12 ετών στην ημερίδα που διεξήχθη στον Αγιο Νικόλαο, σειρά παίρνουν οι επόμενοι, …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΤΕΤ15/11/2017

ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΕΚΤΟΥΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ

Την πρώτη τους συνάντηση θα πραγματοποιήσουν το προσεχές σαββατοκύριακο 17 και 18 Νοεμβρίου οι 21 επίλεκτοι κολυμβητές, ανάμεσα στους οποίους …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard
Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ