Πανελλήνια ρεκόρ από Δημουλιό και Σκυλουράκη στην Ημερίδα στο Ηράκλειο

Εξαιρετικές επιδόσεις σημείωσαν οι αθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο πλαίσιο της Ημερίδας Τεχνικής Κολύμβησης η οποία πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο 18 Φεβρουαρίου στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου.

Ειδικότερα, αυτές που ξεχωρίζουν είναι τα δύο πανελλήνια ρεκόρ από τον Θανάση Δημουλιό και την Χριστίνα-Ιωάννα Σκυλουράκη στο ίδιο αγώνισμα, αυτό των 400μ. διπλά πέδιλα στις κατηγορίες Παίδων και Παγκορασίδων Α, με την επίδοση του Δημουλιού να είναι 03:58.18 και της Σκυλουράκη, 04:23.20.

Δημουλιός.

Σκυλουράκη.

Επίσης, πολύ γρήγορους χρόνους σημείωσαν οι Μαρία Λαμπαρδάκη και Ευαγγελία Ριτζάκη, αλλά και ο Νίκος Τρουλλινός δείχνοντας ότι βρίσκονται πολύ κοντά στα όρια για την Εθνική ομάδα.

Η Ημερίδα στο Ηράκλειο ήταν η τελευταία εν όψει του Χειμερινού πρωταθλήματος Νοτίου Ελλάδας που ακολουθεί τον επόμενο μήνα στον Πειραιά, με τον Ναυτικό Ομιλο να αναμένεται να έχει μια δυναμική παρουσία με αρκετούς αθλητές και αθλήτριες.

Σύμφωνα με τον προπονητή Τεχνικής Κολύμβησης του ΝΟΧ, Ηλία Καλαμαρίδη: «Παρότι βρισκόμαστε σε μια περίοδο που θεωρείται προετοιμασίας για μας, οι χρόνοι των αθλητών είναι ιδιαίτερα θετικοί, κάτι που μας δημιουργεί αισιοδοξία όσον αφορά την πορεία των νέων παιδιών που έχουν επανδρώσει την ομάδα.

Σημειώθηκαν δύο πανελλήνια ρεκόρ στο Ηράκλειο, από τον Δημουλιό και τη Σκυλουράκη στα 400μ. διπλά πέδιλα και αυτό είναι κάτι που μας χαροποιεί ιδιαίτερα. Στόχος μας είναι η καλύτερη εμφάνιση και παρουσία μας στο Χειμερινό πρωτάθλημα Νοτίου Ελλάδας, που αποτελεί κριτήριο κιόλας για τα όρια της Εθνικής ομάδας».

Αναλυτικά τα αποτελέσματα για τους αθλητές του Ν.Ο. Χανίων είναι τα εξής:

50μ. Διπλά Πέδιλα
Ανδρών
1ος Τρουλλινός Νικόλαος 00:20.94
2ος Δημουλιός Αθανάσιος 00:22.46
3ος Κούτρης Αστέριος 00:22.72
4ος Ξηρουχάκης Μενέλαος 00:23.09
5ος Κληματσάκης Βασίλειος 00:24.52
6ος Χατζηπλής Βασίλειος 00:25.10
7ος Σκυλουράκης Εμμανουήλ 00:38.03
8ος Σαμαράς Απόστολος 00:38.49
9ος Δαμανάκης Ιωάννης 00:40.33
10ος Κουμανδράκης Ευτύχης 00:44.64
Γυναικών
1η Βαρδαλάκη Ναυσικά 00:24.70
2η Λαμπαρδάκη Μαρία 00:24.78
3η Κατερινάκη Αικατερίνη 00:25.03
4η Φραγκιαδάκη Ειρήνη 00:28.11
5η Ανδρεάδη Ιφιγένεια 00:28.92
6η Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 00:30.49
7η Χαραλαμπίδη Ειρήνη 00:32.84
8η Καρτσωνάκη Μαριλένα 00:36.10

100μ. Διπλά Πέδιλα
Ανδρών
1ος Τρουλλινός Νικόλαος 00:46.66
2ος Δημουλιός Αθανάσιος 00:50.94
3ος Κληματσάκης Βασίλειος 00:55.16
4ος Κυριακάκης Ιωάννης 01:02.00
5ος Σκυλουράκης Εμμανουήλ 01:28.57
6ος Λιόλιος Εμμανουήλ 01:29.76
7ος Αθανασίου Χρίστος 01:30.17
8ος Σαμαράς Απόστολος 01:31.08
9ος Δαμανάκης Ιωάννης 01:38.81
10ος Κουμανδράκης Ευτύχης 01:42.26
Γυναικών
1η Βαρδαλάκη Ναυσικά 00:54.62
2η Καυκαλάκη Ειρήνη 01:07.05
3η Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 01:10.84
4η Χαραλαμπίδη Ειρήνη 01:12.86
5η Καρτσωνάκη Μαριλένα 01:22.95
6η Μπαλολάκη Μιχαέλα 01:22.99

200μ. Διπλά Πέδιλα
Ανδρών
1ος Κυριακάκης Ιωάννης 02:15.95
2ος Αθανασίου Χρίστος 03:12.20
Γυναικών
1η Χαραλαμπίδη Ειρήνη 02:44.13

400μ. Διπλά Πέδιλα
Ανδρών
1ος Τρουλλινός Νικόλαος 03:46.20
2ος Δημουλιός Αθανάσιος 03:58.18
3ος Χατζηδάκης Βασίλειος 04:45.03
4ος Κυριακάκης Ιωάννης 04:46.69
Γυναικών
1η Λαμπαρδάκη Μαρία 04:09.64
2η Βαρδαλάκη Ναυσικά 04:14.34
3η Κατερινάκη Αικατερίνη 04:14.72
4η Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 04:23.20

50μ. Απνοη
Ανδρών
1ος Ξηρουχάκης Μενέλαος 00:17.95
2ος Κελαϊδής Ανδρέας 00:18.83
3ος Χίνος Παντελεήμων 00:19.28
4ος Φραδελάκης Γεώργιος 00:19.88
5ος Καπής Στυλιανός 00:20.00
6ος Ανδρεάδης Γεώργιος 00:20.38
7ος Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 00:20.43
8ος Χατζηπλής Βασίλειος 00:20.87
9ος Κληματσάκης Βασίλειος 00:21.08
10ος Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 00:21.52
11ος Λουράκης Ιωάννης 00:21.53
12ος Χίνος Ιάσων 00:22.59
13ος Ανδρεαδάκης Στυλιανός 00:23.29
Γυναικών
1η Λαμπαρδάκη Μαρία 00:18.64
2η Κρητικάκη Νικολέτα 00:19.10
3η Πουμπλάκη Γεωργία 00:21.09
4η Κατερινάκη Αικατερίνη 00:21.27
5η Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:21.35
6η Ανδρεαδάκη Ειρήνη 00:22.19
7η Σπυριδάκη Αικατερίνη 00:23.21
8η Μαυροματάκη Ειρήνη 00:23.36
9η Κληματσάκη Αικατερίνη 00:24.27
10η Βαλυράκη Αικατερίνη 00:24.40

100μ. Y/B
Ανδρών
1ος Κελαϊδής Ανδρέας 00:44.82
2ος Χατζηδάκης Βασίλειος 00:55.90
3ος Ανδρεαδάκης Στυλιανός 00:58.59
Γυναικών
1η Φωκά Αικατερίνη 00:46.59
2η Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 00:48.71
3η Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:52.27
4η Βαλυράκη Αικατερίνη 00:59.14
5η Ανδρεάδη Ιφιγένεια 01:01.66

400μ. Υ/Β
Ανδρών
1ος Ξηρουχάκης Μενέλαος 03:31.94
Γυναικών
1η Φωκά Αικατερίνη 03:53.84

50μ. Επιφάνειας
Ανδρών
1ος Κούτρης Αστέριος 00:19.38
2ος Κελαϊδής Ανδρέας 00:20.82
3ος Παπαγιαννάκης Εμμανουήλ 00:21.69
4ος Ανδρεάδης Γεώργιος 00:22.01
5ος Καπής Στυλιανός 00:22.40
6ος Φραδελάκης Γεώργιος 00:22.42
7ος Χατζηπλής Βασίλειος 00:22.56
8ος Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 00:22.62
9ος Χίνος Ιάσων 00:24.37
10ος Λιόλιος Εμμανουήλ 00:39.46
11ος Γκεσούλης Δημήτριος 00:41.33
12ος Ντουνιαδάκης Νικόλαος-Ραφαήλ 00:41.36
Γυναικών
1η Ριτζάκη Ευαγγελία 00:20.02
2η Κρητικάκη Νικολέτα 00:20.79
3η Πουμπλάκη Γεωργία 00:21.83
4η Σκυλουράκη Χριστίνα-Ιωάννα 00:22.45
5η Γρηγοράκη Καλλιόπη 00:22.54
6η Κληματσάκη Αικατερίνη 00:24.03
7η Ανδρεαδάκη Ειρήνη 00:24.55
8η Μουζουράκη Ερασμία 00:24.58
9η Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 00:25.05
10η Φραγκιαδάκη Δέσποινα 00:25.51
11η Λεδάκη Ελευθερία 00:27.73
12η Ναναδάκη Ειρήνη 00:29.04
13η Τσαούσι Μαρκαίτη 00:29.99
14η Μπαλολάκη Κωνσταντίνα 00:30.57
15η Μπαλολάκη Μιχαέλα 00:32.75

100μ. Επιφάνειας
Ανδρών
1ος Κούτρης Αστέριος 00:42.91
2ος Ανδρεάδης Γεώργιος 00:48.29
3ος Καπής Στυλιανός 00:49.66
4ος Ψαρομήλιγκας Διονύσιος 00:50.80
5ος Χατζηπλής Βασίλειος 00:50.84
6ος Χίνος Ιάσων 00:52.44
7ος Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 00:57.61
8ος Λιόλιος Εμμανουήλ 01:28.93
9ος Γκεσούλης Δημήτριος 01:30.35
10ος Ντουνιαδάκης Νικόλαος-Ραφαήλ 01:32.55
Γυναικών
1η Ριτζάκη Ευαγγελία 00:43.54
2η Πουμπλάκη Γεωργία 00:51.43
3η Μουζουράκη Ερασμία 00:52.29
4η Κληματσάκη Αικατερίνη 00:53.27
5η Ανδρεαδάκη Ειρήνη 00:53.73
6η Σπυριδάκη Αικατερίνη 00:54.79
7η Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 00:55.25
8η Μαυροματάκη Ειρήνη 00:55.76
9η Φραγκιαδάκη Δέσποινα 00:57.95
10η Καυκαλάκη Ειρήνη 00:58.43
11η Ανδρεάδη Ιφιγένεια 01:01.04
12η Ριτζάκη Ιωάννα 01:04.89
13η Ναναδάκη Ειρήνη 01:05.42
14η Τσαούσι Μαρκαίτη 01:10.52
15η Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 01:10.64
16η Μπαλολάκη Μιχαέλα 01:16.23
17η Καλλιτσάκη Μαριλένα 01:21.85
18η Τσισμενάκη Αθηνά 01:23.83
19η Φιωτοδημητράκη Αργυρώ 01:23.98

200μ. Επιφάνειας
Ανδρών
1ος Χίνος Παντελεήμων 01:45.46
2ος Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 01:56.96
3ος Λεδάκης Κωνσταντίνος 01:57.91
4ος Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 02:13.32
Γυναικών
1η Ριτζάκη Ευαγγελία 01:38.60
2η Μουζουράκη Ερασμία 01:58.95
3η Σπυριδάκη Αικατερίνη 02:04.28
4η Πισσαδάκη Αλεξάνδρα 02:09.37
5η Καυκαλάκη Ειρήνη 02:14.14
6η Ριτζάκη Ιωάννα 02:24.38
7η Ναναδάκη Ειρήνη 02:28.13
8η Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 02:37.08
9η Καλλιτσάκη Μαριλένα 02:57.08
10η Φιωτοδημητράκη Αργυρώ 03:03.41
11η Τσισμενάκη Αθηνά 03:09.23

400μ. Επιφάνειας
Ανδρών
1ος Μποφίλης Θεόδωρος-Αντώνιος 04:32.05
Γυναικών
1η Βαλυράκη Αικατερίνη 04:35.44
2η Ριτζάκη Ιωάννα 04:59.64

800μ. Επιφάνειας
Ανδρών
1ος Χίνος Παντελεήμων 08:00.54
2ος Ρινακάκης Μάριος-Στέργιος 08:37.51
3ος Λεδάκης Κωνσταντίνος 09:04.15
4ος Ανδρεαδάκης Στυλιανός 09:38.13
Γυναικών
1η Λεδάκη Ελευθερία 09:57.79

1500μ. Επιφάνειας
Ανδρών
1ος Λουράκης Ιωάννης 16:08.06
Γυναικών
1η Καλαμαρίδη Αικατερίνη 14:48.41

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΤΡΙ14/11/2017

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΚΑΛΑΜΑΡΙΔΗ ΣΤΗΝ ΗΜΕΡΙΔΑ «WEST SIDE FINS FESTIVAL»

Η βράβευση στον Ηλία Καλαμαρίδη από τα Δελφίνια και τον Γλαύκο Περιστερίου ξεχώρισε ως γεγονός στο πλαίσιο της ημερίδας «West …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ10/11/2017

«ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ» Η ΠΡΩΤΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΔΡΑΣΗ

Την πρώτη της αγωνιστική συμμετοχή εν όψει της νέας περιόδου θα έχει αυτό το σαββατοκύριακο 11 και 12 Νοεμβρίου η …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard
Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ