Ολοκληρώθηκε η συμμετοχή για τον Παπαστάμο στο Γκιόρ της Ουγγαρίας

Ολοκληρώθηκε η παρουσία για τον Απόστολο Παπαστάμο στο 14ο Ολυμπιακό Φεστιβάλ Νέων που φιλοξενήθηκε στο Γκιόρ της Ουγγαρίας.

Εκτός της πολύ μεγάλης επιτυχίας, με την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στα 400μ. μικτή ατομική, ο Χανιώτης πρωταθλητής αναδείχτηκε στην 6η θέση στα 200μ. μικτή ατομική με 2:05.41, ενώ όσον αφορά το τελευταίο του αγώνισμα, τα 200μ. ύπτιο, δεν κατάφερε να βρεθεί στον τελικό μένοντας στην 13η θέση από τους 43 αθλητές που έλαβαν μέρος. Ειδικότερα, ο χρόνος του ήταν 2:06.89, χάνοντας την πρόκριση για τον τελικό για κάποια δέκατα του δευτερολέπτου, αφού 8ος ήταν ο Ιταλός Τζούλιο Κιαβαρέλα με 2:06.11.

Πλέον, ο Παπαστάμος αφιερώνεται στην πολύ μεγάλη συμμετοχή που ακολουθεί το διάστημα μεταξύ 18-23 Αυγούστου στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα κολύμβησης, για τις κατηγορίες Εφήβων/Νεανίδων, που θα διεξαχθεί στην Ινδιανάπολη των ΗΠΑ.

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ11/03/2024

ΞΕΧΩΡΙΣΑΝ ΤΑ ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΕΑΡΙΝΟ ΚΥΠΕΛΛΟ ΚΑΙ ΤΑ ΜΙΝΙ ΣΤΟΥΣ ΕΑΡΙΝΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ

Κάτι παραπάνω από θετικό ήταν το αποτέλεσμα για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στη διπλή διοργάνωση που πήρε μέρος και φιλοξενήθηκε …

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΣΑΒ09/03/2024

ΣΤΙΣ 18 ΚΑΙ 19 ΜΑΊ̕ΟΥ ΤΑ “2Α ΚΟΝΤΑΞΑΚΕΙΑ”

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ανακοινώνει ότι οι φετινοί “Κονταξάκειοι” αγώνες κολύμβησης πρoαγωνιστικών κατηγοριών και μίνι 8-9 ετών θα διεξαχθούν το …