Ολοκλήρωσε εντυπωσιακά! 12-9 τον Εθνικό στον Πειραιά

Με μία εντυπωσιακή εμφάνιση έμελλε να ολοκληρώσει την πορεία του στην κανονική περίοδο της Α1 ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES, κερδίζοντας μέσα στην έδρα του Εθνικού με 12-9.

Επιβεβαιώνοντας ότι βρίσκεται σε μια εξαιρετική κατάσταση, η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα πέρασε σαν… σίφουνας από το Κολυμβητήριο “Πέτρος Καπαγέρωφ” του Πειραιά, επικρατώντας του Εθνικού. Παρ’ όλα αυτά και μετά τη νίκη του ΠΑΟΚ επί του Παλ. Φαλήρου, ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES θα παίξει απέναντι στον Πανιώνιο στα πλέι άουτ, προκειμένου να διεκδικήσει την παραμονή του. Μάλιστα, η σειρά θα ανοίξει την Τετάρτη 2 Μαΐου, με το πρώτο ματς να γίνεται στα Χανιά.

Ο Ναυτικός Ομιλος μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά την πρώτη περίοδο αλλά κάνοντας ένα εντυπωσιακό δεύτερο 8λεπτο, σκοράροντας 5 γκολ χωρίς να δεχθεί κανένα, ουσιαστικά “έχτισε” μία διαφορά στο σκορ που αποδείχτηκε αδύνατο να ανατραπεί από τον Εθνικό.

Σε ό,τι αφορά τους σκόρερ, για ένα ακόμα παιχνίδι πρώτος ήταν ο Αβέρκα με 4 ενώ ακολούθησαν από 2 γκολ οι Ναστράν, Βουλγαράκης, Χαριτάκης και Μπαριωτάκης.

Εθνικός-Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES 9-12

Tα 8λεπτα: 2-1, 0-5, 2-3, 5-3

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Τζωρτζάτος, Τζώρτζης, Θαλασσινός, Κόχειλας 1, Χονδροκούκης, Παπαγεωργίου, Παπαδόγκωνας 2, Καρούντζος 2, Φώσκολος 4, Μπεριστιάνος, Γέμελος, Σκληρός, Μανθογιάννης, Πρωτοψάλτης, Ξυλούρης

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Φλώρος, Πολύζος, Ναστράν 2, Αγιωργούσης, Βουλγαράκης 2, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης 2, Παπαδόπουλος, Μαραγκουδάκης, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης, Αβέρκα 4, Χάλαρης

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΑ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ ΟΙ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ

Ξεκινούν οι μάχες στα Βενιζέλεια υγρού στίβου στους αγώνες πόλο για την κατηγορία μίνι παίδων στο κολυμβητήριο Χανίων. Ουσιαστικά οι …

ΤΕΤ24/04/2024

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ!

Το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι… το επόμενο που είναι η ελπίδα να οδηγηθεί η σειρά δίνει την Πέμπτη (25/4, 15:00) …