Νίκησε… ελλείψεις και Ρέθυμνο (14-5)

Παρά τις ελλείψεις του ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ANEK LINES κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ν.Ο. Ρεθύμνου με σκορ 14-5 φτάνοντας έτσι στη δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα είχε εύκολο όπως αποδείχτηκε έργο στον αγώνα που φιλοξενήθηκε το Σάββατο το μεσημέρι στο Κολυμβητήριο Ηρακλείου και ειδικότερα στο β’ ημίχρονο, το οποίο έληξε με επί μέρους σκορ 10-1. Ο ΝΟΧ ANEK LINES φτάνει έτσι τους 7 βαθμούς στην Α2 και ατενίζει αισιόδοξα τη συνέχιση των υποχρεώσεών του.

Τα 8λεπτα: 1-1, 3-3, 4-1, 6-0

Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας/Γιάννης Ζαγουράκης): Λεβεντάκης, Αποστολάκης 1, Κατσουλάκης 3, Παπαδόπουλος 1, Τσομπανίκος, Μανιουδάκης, Παπαμανωλιουδάκης 1, Χαριτάκης 7, Βολτυράκης, Βιζυράκης 1, Μαραγκουδάκης, Πατρικάκης, Μητράκης, Μυγιάκης.

Ν.Ο. Ρεθύμνου (Κώστας Φιτζανάκης): Μπατάκης, Σταυρουλάκης, Τουτουτζιδάκης, Μπουγιούρης 1, Ραπτάκης, Ασουμανάκης, Παναγιωτάκης 1, Φράγκος 3, Παπαδάκης, Τζαγκαράκης, Ψαρρός

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΤΕΤ17/04/2024

ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΕ ΜΕ ΗΤΤΑ Ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES – ΣΤΑ PLAY OUT Η ΠΑΡΑΜΟΝΗ

Με ήττα αποχαιρέτησε τις υποχρεώσεις του στην κανονική περίοδο για το πρωτάθλημα της Α1 ο ΝΟ Χανίων ΑΝΕΚ LINES, γνωρίζοντας …

ΚΥΡ14/04/2024

ΗΤΤΑ ΜΕ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ

Ο Αλιμος ήταν ο νικητής με σκορ 18-11 στο παιχνίδι που διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι και άνοιξε την αυλαία …