Νέα μετάλλια από Κάχρη και Γρηγοράκη

Στα τέσσερα ανέρχεται πλέον η συγκομιδή των μεταλλίων για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα Κολύμβησης για τις κατηγορίες Παμπαίδων/Παγκορασίδων ΑΒ που διεξάγεται στο Κολυμβητήριο Βόλου.

Στο πλαίσιο της τρίτης ημέρας των αγώνων (Σάββατο 8/7), οι αθλητές του ΝΟΧ κατάφεραν να σφραγίσουν δύο ακόμα μετάλλια, διπλασιάζοντας ουσιαστικά τις διακρίσεις τους. Ειδικότερα, ο Αλέξανδρος Κάχρης μετά το χρυσό στα 200μ. ύπτιο κατέκτησε αυτή τη φορά το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ. του ίδιου αγωνίσματος, σημειώνοντας χρόνο 00:29.02.

H βράβευση στη Γρηγοράκη.

Το δεύτερο μετάλλιο ήρθε από την Ελένη Γρηγοράκη στα 400μ. ελεύθερο χάρη στην επίδοσή της με 4:38.69. Μάλιστα, αυτό είναι το δεύτερο μετάλλιο στο πρωτάθλημα για τη Γρηγοράκη, η οποία στην αυλαία των αγώνων κατέκτησε το χάλκινο στα 800μ. ελεύθερο.

Πέραν της κατάκτησης των δύο μεταλλίων, ο ΝΟΧ είχε δύο ακόμα συμμετοχές σε τελικούς, με την Αννα Νταουντάκη να κατακτά την 7η θέση στα 400μ. ελεύθερο ενώ η Φανή-Κυριακή Περάκη τερμάτισε στην 8η θέση στα 50μ. ελεύθερο.

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα ολοκληρώνεται την Κυριακή 9 Ιουλίου.