Νέα 11 μετάλλια ο ΝΟ Χανίων στο πανελλήνιο κατηγοριών – Στα 23 το σύνολο

Ολοκληρώθηκε η δεύτερη μέρα για το πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών τεχνικής κολύμβησης, με τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ν’ ανεβάζει την συγκομιδή των μεταλλίων του στα 23.

Μετά τα 12 που κατακτήθηκαν στο πλαίσιο της πρώτης ημέρας, η ομάδα του Ηλία Καλαμαρίδη έφτασε στην κατάκτηση ακόμα 11 μεταλλίων, τεσσάρων χρυσών, δύο ασημένιων και πέντε χάλκινων.

Στα 200μ. επιφάνεια και στα 100μ. υποβρύχιο ήρθαν τα τέσσερα χρυσά, τα δύο από τα οποία ανήκουν στην Χριστιάνα Σκυλουράκη και τ’ άλλα δύο στους Αντώνη Τσουρουνάκη και Βασίλη Χατζηδάκη.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα για τους αθλητές του ΝΟ Χανίων έχουν ως εξής:

Χρυσό μετάλλιο

• Σκυλουράκη Χριστιάνα 200μ. επιφάνεια γυναικών 01:35.43
• Σκυλουράκη Χριστιάνα 100μ. υποβρύχιο γυναικών 00:39.26
• Τσουρουνάκης Αντώνης 200μ. επιφάνεια ανδρών 01:24.95
• Χατζηδάκης Βασίλειος 100μ. υποβρύχιο ανδρών 00:35.75

Ασημένιο μετάλλιο

• Λιόλιος Ιωάννης 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 00:45.91
• Χατζηδάκης Βασίλειος, Σκυλουράκη Χριστιάνα, Περάκη Γεωργία, Τσουρουνάκης Αντώνης 4×50μ. επιφάνεια mixed ανδρών / γυναικών 01:12.94

Χάλκινο μετάλλιο

• Τρουλλινός Νικόλαος 200μ. διπλά πέδιλα ανδρών 01:42.30
• Γερουλάκης Ιωάννης, Μπριτζολάκης Φώτιος, Κατσομπενάκης Νικόλαος, Λιόλιος Ιωάννης 4×100μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 03:21.66
• Γερουλακης Ιωάννης, Μπριτζολάκης Φώτιος, Κατσομπενάκης Νικόλαος, Λιόλιος Ιωάννης 4×200μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 07:44.19
• Ανδρεαδάκης Ελευθέριος 100μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 00:58.58
• Γκεσούλης ∆ημήτριος, Κονταξάκη Ελευθερία, Μήτση Ηλιάνα, Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παίδων / κορασίδων 03:26.17

4η θέση

• Μπαλολάκη Μιχαέλα 200μ. επιφάνεια νεανίδων 01:41.02
• Περάκη Γεωργία 200μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 01:54.03
• Κονταξάκη Ελευθερια 100μ. διπλά πέδιλα κορασίδων 00:52.67
• Γερουλάκη ∆έσποινα, Καντιάνη Ειρήνη, ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνα, Βλοντάκη Ολγα 4×200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 08:04.72
• ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνα 100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 00:53.43
• Αλπάντη Μαρία 100μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 00:58.58
• Χίνος Ιάσων 200μ. επιφάνεια ανδρών 01:27.24

5η θέση

• Μπαλολάκη Μιχαέλα, Κογιαννάκη Κωνσταντίνα, Χατζηδάκη Ελευθερία, Καυκαλάκη Ειρήνη 4×200μ. επιφάνεια νεανίδων 07:08.85
• Μπαδιερίτη Νίκη 1500μ. επιφάνεια κορασίδων 15:39.84
• Γερουλάκη ∆έσποινα, Μπελώνη Αφροδίτη, ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνα, Βλοντάκη Ολγα 4×100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 03:33.23
• Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία 100μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 00:58.75
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 1500μ. επιφάνεια παίδων 14:58.38
• Ανδρεαδάκης Ελευθέριος, Ανδριανάκη Γεωργία, Ναναδάκης Γεώργιος, Παρδαλάκη Αντωνία Ευτυχία 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed αγόρια / κορίτσια 10-11 04:32.83

6η θέση

• Ναναδάκης Γεώργιος 100μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 01:04.36

7η θέση

• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 1500μ. επιφάνεια κορασίδων 16:29.90
• Ανδριανάκη Γεωργία 100μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 00:59.92

8η θέση

• Καντιάνη Ραφαέλα 100μ. υποβρύχιο νεανίδων 00:47.08
• Λιόλιος Εμμανουήλ 200μ. επιφάνεια εφήβων 01:33.34
• Λιόλιος Εμμανουήλ 100μ. υποβρύχιο εφήβων 00:41.46

9η θέση

• Παριωτάκη Αντωνία 100μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Α 01:06.22
• Καντιάνη Ειρήνη 100μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Β 01:09.17
• Γερουλάκης Ιωάννης 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 00:49.55
• Μπριτζολάκης Φώτιος 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:58.27

10η θέση

• Καυκαλάκη Ειρήνη 100μ. υποβρύχιο νεανίδων 00:48.61
• Παπαντωνάκη Μαρία 100μ. επιφάνεια κορασίδων 00:47.39
• Καντιάνη Ειρήνη 100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 00:59.39
• Κατσομπενάκης Νικόλαος 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 00:51.38
• Χίνος Κυριάκος 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:59.85

11η θέση

• Μπελώνη Αφροδίτη 100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 00:58.28
• Φραγκιουδάκης ∆ημήτριος 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:59.88

12η θέση

• Μπαδιερίτης Κυριάκος 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 01:08.35
• Μαραγκουδάκη Ναυσικά 200μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 02:00.27
• Γαροφαλάκη Σπυριδούλα 100μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 01:09.23

13η θέση

• Παριωτάκη Αντωνία 100μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 01:02.18
• Βασιλαντωνάκης Στυλιανός 100μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 01:12.08

18η θέση

• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 200μ. επιφάνεια εφήβων 01:42.66
• Ανδρεαδάκης Παναγιώτης 100μ. επιφάνεια παίδων 00:46.97

20ή θέση

• Γιανναράκη Ευαγγελία 100μ. επιφάνεια κορασίδων 00:50.63

21η θέση

• Κόλιας Ιωάννης 100μ. επιφάνεια παίδων 00:49.77
• Μουντάκης Οδυσσέας 100μ. διπλά πέδιλα παίδων 00:53.05

23η θέση

• Πρασιανάκης Γεώργιος 100μ. επιφάνεια παίδων 00:51.37
• Φραγκιουδάκης Ελευθέριος 100μ. διπλά πέδιλα παίδων 00:55.02

24η θέση

• Βλαστάκη Ηλιάνα 100μ. επιφάνεια κορασίδων 00:52.02

25η θέση

• Μουτσάι Αλέσσια 100μ. επιφάνεια κορασίδων 00:52.39

26η θέση

• Ναναδάκης Παύλος 100μ. επιφάνεια παίδων 00:53.35

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ21/11/2022

ΣΤΑ ΧΑΝΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΚΟΕ Ο ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟΣ, ΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΛΑΪΤΖΟΓΛΙΔΗΣ

Με την παρουσία του ομοσπονδιακού προπονητή, Γιάννη Καλαϊτζογλίδη, πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (20/11) η πρώτη φάση για το αναπτυξιακό πρόγραμμα τεχνικής …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΔΕΥ14/11/2022

ΘΕΤΙΚΟ ΔΕΙΓΜΑ ΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ “2Ο WEST SIDE FINFIESTA 2022”

Θετικό ήταν το δείγμα γραφής που άφησαν 30 αθλητές και αθλήτριες τεχνικής κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στη διασυλλογική ημερίδα …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ