Μαχαίρας: Είχαμε πει ότι πρέπει να κερδίσουμε… μισό μηδέν

Ανακουφισμένος για τη νίκη και την ισοφάριση της σειράς σε 1-1 σε βάρος του Πανιωνίου δήλωσε ο Ηλίας Μαχαίρας μετά το τέλος του αγώνα. Κατά την κρίση του τεχνικού του ΝΟΧ ANEK LINES, η ομάδα του απέδωσε βάσει των πραγματικών της δυνατοτήτων στο β’ ημίχρονο.

Αναλυτικά, οι δηλώσεις από τον Ηλ. Μαχαίρα είναι οι εξής:

«Περιμέναμε ότι θα είναι ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Είχαμε πει ότι πρέπει να κερδίσουμε… μισό μηδέν, είτε παίξουμε καλά, είτε άσχημα. Η απόδοσή μας ήταν πολύ κακή στο α’ ημίχρονο, στο δεύτερο ισορροπήσαμε και μπορέσαμε να περάσουμε μπροστά στο σκορ, με αποτέλεσμα να μας κυνηγά ο Πανιώνιος. Μπορούσαμε να έχουμε τελειώσει το παιχνίδι και στην κανονική διάρκεια, κάτι που δεν καταφέραμε. Ετσι, μπήκαμε στη ρουλέτα των πέναλτι, αλλά το σημαντικό είναι ότι κάναμε το 1-1. Υπάρχει πολύς δρόμος ακόμα… Την Παρασκευή παίζουμε στην έδρα του Πανιωνίου ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και από εκεί και πέρα περιμένουμε μετά πάλι εδώ να γίνει η έδρα μας άντρο και να μπορέσουμε να κερδίσουμε. Θέλουμε την Κυριακή να είναι πιο πολύς ο κόσμος ώστε να μας βοηθήσει γιατί όπως είδατε, το πρώτο παιχνίδι ήταν συναρπαστικό».

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΤΕΤ27/03/2024

ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΧ ANEK LINES

Την ήττα με σκορ 12-7 γνώρισε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES στον Πειραιά, χάνοντας από τον Εθνικό για την …