Νέα νίκη για τον Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES

Μετά τον ΟΦΗ και τον Ποσειδώνα Ιλισίων, και ο Άγιος Νικόλαος υπέκυψε στον Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES που με τρεις στη σειρά νίκες προελαύνει στην βαθμολογία του Νοτίου Ομίλου της Α2 κατηγορίας. Η ομάδα του Νίκου Βλαζάκη κατάφερε στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε στο κολυμβητήριο Ηρακλείου να κερδίσει με 9-3, νίκη που εξασφαλίστηκε χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, αν και ο τεχνικός του Ν.Ο.Χ. θεωρεί ότι οι παίκτες του έχουν τη δυνατότητα ν’ αποδώσουν πολύ καλύτερα. «Είμαι ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα όχι όμως και από την εμφάνιση. Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι δεν πιάσαμε τον ρυθμό που θέλω. Πρέπει να γίνουμε περισσότερο σοβαροί στη συνέχεια. Αμυντικά πήγαμε καλά, όχι όμως κι επιθετικά. Οι φουνταριστοί μας δεν βρέθηκαν στην καλύτερη μέρα. Πρέπει ν’ ανεβάσουμε πλέον στροφές γιατί η συνέχεια προβλέπεται να είναι πιο δύσκολη και στο πρωτάθλημα και στο Κύπελλο», τονίζει ο Νίκος Βλαζάκης.
Ο Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES κατάφερε στο πρώτο 8λεπτο να προηγηθεί με 2-1 ενώ ολοκληρώνοντας το πρώτο ημίχρονο με σκορ 4-1, ουσιαστικά έθεσε τις βάσεις για τη νίκη. Στην επανάληψη, ο Άγιος Νικόλαος εκμεταλλευόμενος τα κενά στην άμυνα της χανιώτικης ομάδας προσπάθησε να μειώσει, αλλά ο Ν.Ο.Χ. άνοιξε τη διαφορά στα 4 γκολ (7-3), για να διαμορφωθεί το τελικό 9-3 στο τέταρτο και τελευταίο 8λεπτο.
Πρώτος σκόρερ για τα Χανιά ήταν ο Μπαριωτάκης με 3 τέρματα, 2 σημείωσε ο Κωνσταντουδάκης και 1 οι Αυγουστιανάκης, Λάππας, Φωκάς και Χαριτάκης.

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΝΟΧ ANEK LINES

Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES την φετινή περίοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του …

Περισσοτερα

ΕΤΟΙΜΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΕΜΙΕΡΑ ΣΤΑ ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ ΟΙ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ

Ξεκινούν οι μάχες στα Βενιζέλεια υγρού στίβου στους αγώνες πόλο για την κατηγορία μίνι παίδων στο κολυμβητήριο Χανίων. Ουσιαστικά οι …