Δεύτερη νίκη για τον Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES!

Τη δεύτερή του νίκη στην Α1 πανηγυρίζει ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES στον αγώνα που έδωσε την Τετάρτη (2/11) το απόγευμα στο κολυμβητήριο Χανίων και στον οποίο επικράτησε με σκορ 9-5 του ΠΑΟΚ.

Η νίκη της χανιώτικης ομάδας προέκυψε πιο εύκολα απ’ ό,τι δηλώνει το τελικό αποτέλεσμα, καθώς στα μισά του παιχνιδιού το σκορ ήταν ήδη στο 8-1, ωστόσο, στις δύο τελευταίες περιόδους, τα Χανιά, έριξαν πάρα πολύ τους ρυθμούς τους με αποτέλεσμα η διαφορά των επτά τερμάτων να περιοριστεί στα τέσσερα με τη λήξη της αναμέτρησης.

NOX-PAOK-5

Σε κάθε περίπτωση, σημασία για τον Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ
LINES έχει ότι ο στόχος που ήταν η κατάκτηση της δεύτερης νίκης στο πρωτάθλημα επιτεύχθηκε, με πολύ καλή εμφάνιση, η οποία περιορίστηκε έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, κυρίως στο α’ ημίχρονο. Επίσης, είναι σημαντικό ότι τα Χανιά απέδειξαν με την εμφάνισή τους πως έχουν τις δυνατότητες να εξασφαλίσουν τον πρωταρχικό τους στόχο που είναι η όσο το δυνατόν πιο γρήγορη εξασφάλιση της παραμονής στην κατηγορία.

Πρώτος σκόρερ για τον Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ
LINES ήταν ο Μπότοντ Σάμπο με που σκόραρε 4 τέρματα ενώ τον ακολούθησε ο Χαριτάκης που πέτυχε 2. Σολανάκης, Αυγουστιανάκης και Δερμιτζάκης σκόραραν από μία φορά ο καθένας.

Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ
LINES: 4 Σάμπο, 2 Χαριτάκης, 1 Σολανάκης, 1 Αυγουστιανάκης, 1 Δερμιτζάκης

ΠΑΟΚ: 4 Παυλίδης, 1 Σαρησάββας

8λεπτα: 3-0, 5-1, 0-2, 1-2

Boltyrakis-Diloseis_11

Μάκης Βολτυράκης: «Ικανοποιημένος από τη νίκη και από την απόδοση»

Σύμφωνα με τον προπονητή του Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES, Μάκη Βολτυράκη: «Είμαι ικανοποιημένος από τη νίκη και από την απόδοση που είχαμε στα δύο πρώτα 8λεπτα. Νομίζω ότι παίξαμε πάρα πολύ καλά. Είχαμε 100% στον παίκτη παραπάνω αλλά και στον παίκτη λιγότερο, με αποτέλεσμα να υπάρξει αυτό το σκορ (8-1). Θεωρώ ότι δουλεύουμε αρκετά και σιγά-σιγά αυτό φαίνεται. Πιστεύω ότι μετά μας έγινε μάθημα ότι δεν πρέπει να σταματάμε ποτέ. Παραδείγματος χάρη, στο τρίτο 8λεπτο χάσαμε 2-0 που το θεωρώ μεγάλο λάθος μας. Σίγουρα δόθηκε η ευκαιρία και θα δίνεται να παίζουν τα μικρότερα παιδιά τα οποία πάνε αρκετά καλά και νομίζω ότι το μέλλον τους ανήκει».

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΠΡΩΤΟ ΜΑΤΣ… ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Ξεκινά την Παρασκευή (26/4) η προσπάθεια για την επίτευξη του βασικού στόχου που είχε τεθεί εξ αρχής για την γυναικεία …

ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Ο ΝΟΧ ANEK LINES

Ολοκληρώθηκαν οι υποχρεώσεις για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων ΑΝΕΚ LINES την φετινή περίοδο στην Α1 Εθνική κατηγορία. Η ομάδα του …