Ηττα στον Πειραιά από Εθνικό για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Ο Ναυτικός Oμιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES δεν τα κατάφερε στον Πειραιά, γνωρίζοντας την ήττα από τον Εθνικό με σκορ 12-7.

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα είχε μια πολύ καλή απόδοση στο β’ ημίχρονο κυρίως, καθώς στο α’, οι γηπεδούχοι, κατάφεραν να πάρουν ένα μεγάλο προβάδισμα στο σκορ (10-2), αλλά στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν, με το Ναυτικό Oμιλο να μειώνει σημαντικά, παρ’ όλα αυτά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα.

Σημαντική αποδείχτηκε η απουσία για τον Στράτο Λεβεντάκη, ο οποίος λόγω ίωσης δεν μπόρεσε να ταξιδέψει στον Πειραιά γι’ αυτό το παιχνίδι κι έτσι κάτω από τα δοκάρια αγωνίστηκε στο α’ ημίχρονο ο νεαρός, Σταμάτης Κουτρουλάκης και στο δεύτερο μέρος, ο Στέλιος Πολογεώργης.

Πρώτος σκόρερ για το ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES αναδείχτηκε ο Αντώνης Χαριτάκης με 3 τέρματα ενώ για τον Εθνικό τα περισσότερα σημείωσε ο Φώσκολος (5).

Τα 8λεπτα: 6-2, 4-0, 1-3, 1-2

Εθνικός (Φάνης Κουντουδιός): Καραμπέτσος, Τζώρτζης, Θαλασσινός, Τεσάνοβιτς 1, Καλαϊτζής 1, Λιαπάκης, Παπαδόγκωνας 3, Καραβιώτης, Φώσκολος 5, Μπεριστιάνος 2, Μαθιόπουλος, Βαλιανάτος, Σπηλιώπουλος, Πρωτοψάλτης, Ξυλούρης.

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Κουτρουλάκης, Αποστολάκης, Πετρόχειλος, Νάστραν 1, Χατζηκυριακάκης, Μπατάκης 1, Βουλγαράκης 1, Χαριτάκης 3, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Αγιωργούσης 1, Μαζοκοπάκης, Πολογεώργης.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ28/03/2024

ΡΙΧΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ-ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!

Στο αποκορύφωμα βρίσκεται η φετινή προσπάθεια στα πανελλήνια πρωταθλήματα για τις ομάδες υδατοσφαίρισης νέων ανδρών και νέων γυναικών του Ναυτικού …

ΤΕΤ27/03/2024

ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΧ ANEK LINES

Την ήττα με σκορ 12-7 γνώρισε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES στον Πειραιά, χάνοντας από τον Εθνικό για την …