Η προσοχή στο πρωτάθλημα

Στο πρωτάθλημα καλείται να στρέψει αποκλειστικά την προσοχή του ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ANEK LINES, με την ομάδα του Ηλία Μαχαίρα να γνωρίζει την ήττα στο Κύπελλο Ελλάδας από τον Απόλλωνα Σμύρνης με 12-9 σε αγώνα που διεξήχθη την Τρίτη το απόγευμα στο κολυμβητήριο Χανίων.

Η ελαφρά ταξιαρχία εξασφαλίζει έτσι την πρόκριση για την επόμενη φάση, αφού το παιχνίδι ήταν νοκ άουτ. Ουσιαστικά, οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν πιο αποφασισμένοι για τη νίκη, κατορθώνοντας από το πρώτο 8λεπτο να μπουν μπροστά στο σκορ και να κρατήσουν μέχρι τέλους το προβάδισμα, παρότι το β’ ημίχρονο ήταν ισορροπημένο.

Για τον ΝΟΧ ANEK LINES, πρώτος σκόρερ αναδείχτηκε ο Βουλγαράκης με 3 γκολ, ενώ από 2 πέτυχαν οι Νάστραν και Αγιωργούσης. Για τον Απόλλωνα, 4 γκολ σημείωσε ο Μοσκόφ και 3 ο Δερμιτζάκης.

Επόμενη πλέον υποχρέωση είναι το εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στον ΠΑΟΚ, το οποίο ακολουθεί για την 7η αγωνιστική της Α1, ένα παιχνίδι που διεξάγεται το Σάββατο (1/12, 14:30) στην Θεσσαλονίκη.

Τα 8λεπτα: 1-2, 1-3, 4-4, 3-3

ΝΟΧ ANEK LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Πολύζος, Πετρόχειλος, Νάστραν 2, Χατζηκυριακάκης, Μπατάκης, Βουλγαράκης 3, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης 1, Κατσουλάκης, Αγιωργούσης 2, Λειψάκης, Πολογεώργης, Αποστολάκης, Μανιουδάκης

Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γαλανίδης, Ραμίρεζ, Μητρόπουλος, Σαρτζετάκης 1, Μοσκόφ 4, Παπαλουκάς 1, Παπαδόπουλος 1, Μαυρωτάς 1, Παπαγεωργίου 1, Δερμιτζάκης 3, Ξανθόπουλος, Αλαμάνος, Κουμής

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΤΕΤ24/04/2024

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ!

Το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι… το επόμενο που είναι η ελπίδα να οδηγηθεί η σειρά δίνει την Πέμπτη (25/4, 15:00) …