Επιτυχημένη η πρώτη παρουσία σε αγώνες στον Αγ. Νικόλαο

Την πρώτη της αγωνιστική συμμετοχή είχε η ομάδα κολύμβησης του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας το σαββατοκύριακο που πέρασε σε δύο ημερίδες στον Αγιο Νικόλαο, αυτή του Grand Prix και των προαγωνιστικών κατηγοριών.

Σημειώνεται ότι είναι η πρώτη φορά που ο ΝΟΧ λαμβάνει από τόσο νωρίς μέρος σε αγώνες, με τα συμπεράσματα για τους προπονητές, Κώστα Τζιλιβάκη, Αποστόλη Γεωργιάδη, Αντώνη Καλογεράκη και Ράνια Κουμουρίδη να είναι θετικά.

Ειδικότερα, ο ΝΟΧ πήρε μέρος με αρκετούς αθλητές από την αγωνιστική ομάδα, ενώ από το προαγωνιστικό τμήμα συμμετείχαν τα παιδιά της ηλικίας των 12 ετών.

Οι ημερίδες στον Αγιο Νικόλαο αποτελούν την έναρξη για τις αγωνιστικές υποχρεώσεις για τους αθλητές και τις αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου, μιας και η σεζόν αναμένεται όπως κάθε χρόνο, μακρά σε διάρκεια.

Παρακάτω, ακολουθούν τα αποτελέσματα για τους συμμετέχοντες Χανιώτες αθλητές.

50μ. Ελεύθερο
Ανδρών
44. Μουζουράκης Γεώργιος 00:32.08
Γυναικών
10. Περάκη Φανή-Κυριακή 00:30.61
13. Πλοκαμάκη Νικολέτα 00:30.74
15. Μουντουράκη Νίκη 00:31.24
21. Παπαδεράκη Κωνσταντίνα 00:31.95
49. Λεωνίδου Ανδριάνα 00:37.58
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Λιονάκης Μιχαήλ 00:32.29
Προαγωνιστικά Κορίτσια
3. Πουλιδάκη Ευαγγελία 00:37.19

100μ. Ελεύθερο
Ανδρών
7. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 00:57.55
9. Χαλκιαδάκης Στέφανος 00:58.35
36. Τσίγκος Κωνσταντίνος 01:09.93
43. Τζουγκράκης Ιωάννης 01:13.72
Γυναικών
9. Γρηγοράκη Ελένη 01:05.58
10. Περάκη Φανή-Κυριακή 01:06.13
12. Πλοκαμάκη Νικολέτα 01:07.27
16. Μουντουράκη Νίκη 01:09.00
20. Νταουντάκη Αννα 01:09.40
25. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 01:11.58
31. Κόρακα Δέσποινα 1 01:13.97
35. Παπαδεράκη Κωνσταντίνα 01:17.22
49. Λεωνίδου Ανδριάνα 01:28.39
50. Τσίγκου Ελευθερία 01:34.51
Προαγωνιστικά Αγόρια
2. Λιονάκης Μιχαήλ 01:13.24
19. Κοπασάκης Νικόλαος 01:28.77
Προαγωνιστικά Κορίτσια
4. Παϊτάκη Αρτεμησία 01:18.42
13. Πουλιδάκη Ευαγγελία 01:27.31
24. Καμισάκη Αργυρώ 01:35.39
30. Κουρή Ηλέκτρα 01:41.62

200μ. Ελεύθερο
Ανδρών
1. Παπαστάμος Απόστολος 01:57.86
2. Χαλκιαδάκης Στέφανος 02:03.47
3. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 02:03.77
15. Διακολουκάς Δημήτριος 02:22.03
22. Τσίγκος Κωνσταντίνος 02:31.73
27. Τζουγκράκης Ιωάννης 02:37.13
Γυναικών
3. Περάκη Φανή-Κυριακή 02:21.12
4. Γρηγοράκη Ελένη 02:21.15
5. Μουντουράκη Νίκη 02:23.82
14. Νταουντάκη Αννα 02:29.84
16. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 02:31.37
24. Μαλεκάκη Αργυρώ 02:43.13
25. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 02:45.09
Προαγωνιστικά Αγόρια
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 02:32.16
7. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 02:44.71
Προαγωνιστικά Κορίτσια
2. Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 02:38.62
8. Πουλιδάκη Ευαγγελία 03:08.48

400μ. Ελεύθερο
1. Χαλκιαδάκης Στέφανος 04:18.96
4. Μιχαηλίδης Βασίλειος 04:44.68
9. Τσίγκος Κωνσταντίνος 05:09.85
Γυναικών
2. Γρηγοράκη Ελένη 04:50.50
3. Ματζοράκη Καλλιόπη 04:59.54
6. Δρουμπάκη Ευαγγελία (Ηλυσιακός) 05:09.79
7. Νταουντάκη Αννα 05:10.10
9. Θεοδοσάκη Σοφία 05:14.80
11. Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή 05:15.89
12. Πολύμερου Ελπίδα-Ολυμπία 05:17.73
13. Μαραγκουδάκη Ναυσικά 05:18.61
14. Κουργιαντάκη Ραφαέλα 05:19.58
Προαγωνιστικά Κορίτσια
2. Περάκη Γεωργία 05:44.97

1500μ. Ελεύθερο
Γυναικών
1. Γρηγοράκη Ελένη 18:46.27
3. Νταουντάκη Αννα 20:02.57

50μ. Υπτιο
3. Κάχρης Αλέξανδρος 00:29.53
8. Κοντόπουλος Στυλιανός 00:32.08
9. Μιχαηλίδης Βασίλειος 00:32.29
Γυναικών
2. Δρουμπάκη Ευαγγελία 2 (Ηλυσιακός) 00:32.40
4. Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή 00:33.67
5. Πολύμερου Ελπίδα-Ολυμπία 00:35.64
7. Θεοδοσάκη Σοφία 00:35.96
9. Κουργιαντάκη Ραφαέλα 00:36.06
11. Ματζοράκη Καλλιόπη 00:36.41
14. Κόρακα Δέσποινα 00:37.12
16. Μαλεκάκη Αργυρώ 00:37.55
24. Σερλιδάκη Ηλιάνα 00:43.41
26. Λεωνίδου Ανδριάνα 00:44.55
28. Τσίγκου Ελευθερία 00:46.71
Προαγωνιστικά Αγόρια
6. Κοπασάκης Νικόλαος 00:47.20
Προαγωνιστικά Κορίτσια
2. Παϊτάκη Αρτεμησία 00:40.38
3. Τζινευράκη Ευτυχία 00:41.36

100μ. Υπτιο
2. Κάχρης Αλέξανδρος 01:01.70
7. Μιχαηλίδης Βασίλειος 01:08.93
10. Κοντόπουλος Στυλιανός 01:11.92
Γυναικών
1. Δρουμπάκη Ευαγγελία (Ηλυσιακός) 01:06.44
2. Ματζοράκη Καλλιόπη 01:12.69
4. Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή 01:13.41
6. Κουργιαντάκη Ραφαέλα 01:13.87
8. Θεοδοσάκη Σοφία 01:15.85
10. Πολύμερου Ελπίδα-Ολυμπία 01:16.23
15. Κόρακα Δέσποινα 01:18.80
18. Μαλεκάκη Αργυρώ 01:19.13
23. Σερλιδάκη Ηλιάνα 01:28.19
25. Λεωνίδου Ανδριάνα 01:34.45
27. Τσίγκου Ελευθερία 01:39.01
Προαγωνιστικά Αγόρια
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 01:16.98
2. Τρουλάκης Γεώργιος 01:18.53
10. Κοπασάκης Νικόλαος 01:41.43
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Βυζιράκη Ελένη 01:19.03
2. Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 01:19.67
12. Καμισάκη Αργυρώ 01:44.35
15. Κουρή Ηλέκτρα 01:50.53

200μ. Υπτιο
1. Παπαστάμος Απόστολος 02:04.36
3. Κάχρης Αλέξανδρος 02:10.67
5. Μιχαηλίδης Βασίλειος 02:20.57
7. Διακολουκάς Δημήτριος 02:29.64
10. Κοντόπουλος Στυλιανός 02:34.70
Γυναικών
1. Δρουμπάκη Ευαγγελία (Ηλυσιακός) 02:30.37
2. Κουργιαντάκη Ραφαέλα 02:30.69
3. Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή 02:33.61
4. Ματζοράκη Καλλιόπη 02:38.08
5. Πολύμερου Ελπίδα-Ολυμπία 02:42.20
6 Θεοδοσάκη Σοφία 02:42.64
9. Μαλεκάκη Αργυρώ 02:47.57
13. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 02:54.00
14. Κόρακα Δέσποινα 02:54.99
17. Σερλιδάκη Ηλιάνα 03:09.13
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Βυζιράκη Ελένη 02:49.63
2. Τζινευράκη Ευτυχία 03:11.27

50μ. Πεταλούδα
3. Κάχρης Αλέξανδρος 00:27.68
29. Μεντής Γεώργιος 00:35.47
Γυναικών
8. Πλοκαμάκη Νικολέτα 00:33.66
18. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 00:35.55
20. Περβολαράκη Ελένη 00:36.00
Προαγωνιστικά Κορίτσια
2. Περάκη Γεωργία 00:39.70
7. Καμισάκη Αργυρώ 00:45.93

100μ. Πεταλούδα
1. Παπαστάμος Απόστολος 00:57.86
5. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 01:04.81
19. Μεντής Γεώργιος 01:18.71
Γυναικών
8. Περάκη Φανή-Κυριακή 01:16.34
9. Περβολαράκη Ελένη 01:19.17
15. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:30.32

50μ. Πρόσθιο
11. Τζουγκράκης Στυλιανός 00:34.65
28. Μουζουράκης Γεώργιος 00:39.21
31. Ριτζάκης Ιωσήφ 00:40.01
Γυναικών
9. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 00:39.84
13. Λεβεντάκη Παναγιώτα 00:40.50
14. Πετράκη Νίκη 00:41.06
37. Τσίγκου Ελευθερία 00:51.10
Προαγωνιστικά Αγόρια
4. Χολετσίδης Αλέξανδρος 00:46.53
9. Κωνσταντίνου Ανδρέας 00:52.10

100μ. Πρόσθιο
10. Τζουγκράκης Στυλιανός 01:14.90
22. Μουζουράκης Γεώργιος 01:24.72
23. Ριτζάκης Ιωσήφ 01:24.75
Γυναικών
9. Λεβεντάκη Παναγιώτα 01:25.93
12. Πετράκη Νίκη 01:29.30
16. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 01:30.89
18. Δεληογλάνη Αστερία Στυλιανή 01:32.38
23. Παπαδεράκη Κωνσταντίνα 01:36.41
27. Σερλιδάκη Ηλιάνα 01:40.18
Προαγωνιστικά Αγόρια
3. Λιονάκης Μιχαήλ 01:34.59
4. Χολετσίδης Αλέξανδρος 01:42.71
7. Κωνσταντίνου Ανδρέας 01:51.00
Προαγωνιστικά Κορίτσια
4. Βυζιράκη Ελένη 01:35.68
10. Κουρή Ηλέκτρα 02:02.07

200μ. Πρόσθιο
18. Μουζουράκης Γεώργιος 02:59.80
19. Ριτζάκης Ιωσήφ 03:00.03
Γυναικών
6. Λεβεντάκη Παναγιώτα 03:01.34
8. Πετράκη Νίκη 03:04.50
Προαγωνιστικά Αγόρια
1. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 03:05.96
4. Χολετσίδης Αλέξανδρος 03:32.24
5. Κωνσταντίνου Ανδρέας 03:53.98
Προαγωνιστικά Κορίτσια
2. Παϊτάκη Αρτεμησία 03:15.83
4. Τζινευράκη Ευτυχία 03:27.43

100μ. Μικτή Ατομική
1. Παπαστάμος Απόστολος 00:58.86
3. Χατζησωτηράκης Παναγιώτης 01:06.46
5. Τζουγκράκης Στυλιανός 01:08.44
14. Μεντής Γεώργιος 01:20.46
16. Τζουγκράκης Ιωάννης 01:23.62
17. Ριτζάκης Ιωσήφ 01:23.83
Γυναικών
3. Πετράκη Νίκη 01:16.58
4. Πλοκαμάκη Νικολέτα 01:17.53
5. Λεβεντάκη Παναγιώτα 01:18.59
6. Κουργιαντάκη Ευαγγελία 01:20.25
9. Περβολαράκη Ελένη 01:21.21
10. Μαλεκάκη Αργυρώ 01:22.16
11. Κόρακα Δέσποινα 01:22.69
13. Ανδρεαδάκη Αιμιλία 01:23.50
16. Παπαδεράκη Κωνσταντίνα 01:27.60

200μ. Μικτή Ατομική
1. Παπαστάμος Απόστολος 02:06.00
9. Τζουγκράκης Στυλιανός 02:29.27
23. Μεντής Γεώργιος 02:53.95
24. Τζουγκράκης Ιωάννης 02:59.78
Γυναικών
6. Περάκη Φανή-Κυριακή 02:41.78
8. Περβολαράκη Ελένη 02:43.43
9. Λεβεντάκη Παναγιώτα 02:43.96
10. Πετράκη Νίκη 02:44.85
Προαγωνιστικά Αγόρια
1. Νικολακάκης Κωνσταντίνος 02:47.84
3. Αντωνογιαννάκης Ιωάννης 02:55.14
4. Τρουλάκης Γεώργιος 02:55.70
Προαγωνιστικά Κορίτσια
1. Μπαλαντίνου Βιολέτα-Αικατερίνη 02:54.84
2. Περάκη Γεωργία 03:04.13

400μ. Μικτή Ατομική
Γυναικών
2. Περάκη Φανή-Κυριακή 05:40.08
4. Περβολαράκη Ελένη 05:59.56

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΤΕΤ15/11/2017

ΠΡΩΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΙΛΕΚΤΟΥΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΕΣ

Την πρώτη τους συνάντηση θα πραγματοποιήσουν το προσεχές σαββατοκύριακο 17 και 18 Νοεμβρίου οι 21 επίλεκτοι κολυμβητές, ανάμεσα στους οποίους …

Περισσοτερα
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΤΕΤ15/11/2017

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ Ν.Ο. ΧΑΝΙΩΝ

– Το μέλος του Δ.Σ. του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων Κολύμβησης, Γιαννουλάκης Κωνσταντίνος, προμηθεύτηκε και τοποθέτησε με συνεργείο του ειδικά …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard
Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ