Εχασε με… μπλακ άουτ στο δεύτερο ημίχρονο ο ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES

Εχοντας ένα άσχημο δεύτερο ημίχρονο, ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES γνώρισε την ήττα από τον Υδραϊκό με σκορ 18-9 στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής για την Α1.

Ο Ναυτικός Ομιλος ενώ έχει μια καλή απόδοση στο πρώτο μέρος, όπου άλλωστε ο Υδραϊκός βρέθηκε να προηγείται μονάχα με δύο γκολ διαφορά (7-9), στην επανάληψη ακολούθησε… μπλακ άουτ για τους γηπεδούχους ενώ σε συνδυασμό με την πολύ καλή απόδοση των φιλοξενούμενων διαμορφώθηκε το τελικό σκορ για την ομάδα του Μάκη Βολτυράκη.

Πολύ καλό παιχνίδι για τους φιλοξενούμενους πραγματοποίησαν οι δύο ξένοι, Ομπερτ και Ιρβινγκ, που σημείωσαν τα 13 από τα 18 τέρματα για την ομάδα τους, ενώ τα πρώτα του γκολ με το σκουφάκι του Ναυτικού Ομίλου πέτυχε ο Μπόγιαν Μπανίσεβιτς, σκοράροντας τρεις φορές. Το αποτέλεσμα αυτό δε βγάζει εκτός στόχων το ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES ο οποίος σε κάθε περίπτωση ελπίζει ότι στα επόμενα παιχνίδια θα πάρει τους βαθμούς που χρειάζεται για να εξασφαλίσει την παραμονή στην κατηγορία.

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES-Υδραϊκός 9-18

Τα 8λεπτα: 3-4, 4-5, 1-6, 1-3

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Λεβεντάκης, Μπανίσεβιτς 3, Σαρτζετάκης, Νάστραν 1, Αγιωργούσης 1, Μπατάκης 1, Βουλγαράκης, Χαριτάκης 2, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Φωκάς 1, Μαζοκοπάκης, Παπαδάκης, Μανιουδάκης, Τριποδάκης.

Υδραϊκός (Μάκης Βολτυράκης): Γαλανόπουλος, Κόχειλας, Γούρας, Κοκκινάκης, Χατζηκυριακάκης 1, Πρέκας 2, Μπλάνης, Αλευρόπουλος, Αργυρόπουλος, Παπασηφάκης, Τσαχειλίδης 1, Καπετανάκης 1, Πωλογεώργης, Ομπερτ 8, Ιρβινγκ 5.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ18/04/2024

ΟΙ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΤΑ “2Α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ ΥΓΡΟΥ ΣΤΙΒΟΥ”

Το τριήμερο από το Σάββατο 27 Απριλίου μέχρι και τη Μεγάλη Δευτέρα 29 του μήνα θα διεξαχθούν τα 2α Βενιζέλεια …

ΟΙ ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΣΤΗΝ Γ’ ΦΑΣΗ ΓΙΑ ΠΑΙΔΕΣ & ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Πραγματοποιήθηκαν οι κληρώσεις για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων για την γ’ φάση των πανελληνίων πρωταθλημάτων πόλο παίδων και κορασίδων όπου …