Δευτεραθλήτρια Ελλάδας η τεχνική του Ναυτικού Ομίλου

Εξαιρετική ολοκληρώθηκε να είναι η συμμετοχή του Ναυτικού Ομίλου Χανίων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών τεχνικής κολύμβησης, που φιλοξενήθηκε τις τελευταίες τέσσερις ημέρες στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο στην Θεσσαλονίκη.

Η ομάδα του Ηλία Καλαμαρίδη αναδείχθηκε δευτεραθλήτρια Ελλάδας, έχοντας μία πολύ καλή παρουσία σε όλη τη διάρκεια των αγώνων. Ειδικότερα, ο απολογισμός για τους Χανιώτες αθλητές και αθλήτριες ανήλθε συνολικά στα 51 μετάλλια, εκ των οποίων 17 χρυσά, 19 ασημένια και 15 χάλκινα.

Ο Ναυτικός Ομιλος επιβεβαίωσε έτσι για μία ακόμα χρονιά την μεγάλη παράδοση που διατηρεί στην τεχνική κολύμβηση, όντας ένα από τα κορυφαία σωματεία της χώρας εδώ και δεκαετίες.

Την πρώτη θέση, κατακτώντας τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδος, κατέλαβε ο Κολυμβητικός Ομιλος Περιστερίου Γλαύκος.

Ακολουθούν οι επιδόσεις των αθλητών του Ναυτικού Ομίλου Χανίων την Κυριακή στο πλαίσιο της τελευταίας ημέρας του πρωταθλήματος.

Χρυσό μετάλλιο
• Ρημαντωνάκης Ιωάννης, Περάκη Φανή Κυριακή, Σκυλουράκη Χριστιάνα, Τρουλλινός Νικόλαος 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed ανδρών/γυναικών 03:18.22
• Χίνος Ιάσων 400μ. επιφάνεια εφήβων 03:12.14
• Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. άπνοη εφήβων 00:15.50
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Περάκη Γεωργία, Περάκη Φανή Κυριακή, Χατζηδάκης Βασίλειος 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed εφήβων/νεανίδων 03:17.70
• Περάκη Γεωργία 50μ. διπλά πέδιλα κορασίδων 00:23.50
• Χατζηδάκη Ελευθερία 100μ. Υ/Β παγκορασίδων Α 00:49.46
Ασημένιο μετάλλιο
• Χίνος Ιάσων, Ρινακάκης Μάριος Στέργιος, Ανδριανός Ιωάννης, Χατζηδάκης Βασίλειος 4×100μ. επιφάνεια εφήβων 02:43.57
• Περάκη Φανή Κυριακή 400μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 04:03.23
• Περάκη Γεωργία, Καυκαλάκη Ειρήνη, Μπαλολάκη Μιχαέλα, Σκυλουράκη Χριστιάνα 4×100μ. επιφάνεια νεανίδων 03:05.42
Χάλκινο μετάλλιο
• Λιόλιος Ιωάννης 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 01:54.22
• Χατζηπλή Ευαγγελία 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 01:48.03
4η θέση
• Τρουλλινός Νικόλαος 400μ. διπλά πέδιλα ανδρών 03:46.75
• Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. άπνοη ανδρών 00:15.52
5η θέση
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 400μ. Υ/Β κορασίδων 04:03.38
• Παπαντωνάκη Μαρία 100μ. Υ/Β παγκορασίδων Α 00:52.75
• Χίνος Κυριάκος, Αντωνιάδη Αρτεμις, Δασκαλάκη Κωνσταντίνα, Μπριτζολάκης Φώτιος 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed αγόρια/κορίτσια 10-11 05:05.15
6η θέση
• Χίνος Παντελεήμων 400μ. επιφάνεια ανδρών 03:49.37
• Ανδριανός Ιωάννης, Περάκη Γεωργία, Χατζηπλή Ευαγγελία, Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 4×50μ. επιφάνεια mixed παίδων/κορασίδων 01:20.64
• Βλοντάκη Ολγα 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 02:02.65
7η θέση
• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 800μ. επιφάνεια κορασίδων 08:34.16
• Παπαντωνάκη Μαρία 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 01:56.17
• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 100μ. Υ/Β παγκορασίδων Α 00:54.68
8η θέση
• Ναναδάκης Παύλος 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 02:08.78
• Γιανναράκη Ευαγγελία 100μ. Υ/Β παγκορασίδων Α 00:55.24
9η θέση
• Ρινακάκης Μάριος Στέργιος 50μ. άπνοη εφήβων 00:17.45
• Ανδριανός Ιωάννης 50μ. επιφάνεια παίδων 00:19.85
• Λιόλιος Εμμανουήλ 800μ. επιφάνεια παίδων 08:07.54
• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 02:01.69
10η θέση
• Ανδρεαδάκης Παναγιώτης 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 02:14.77
• Γερουλάκης Ιωάννης 200μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 02:13.01
• Χαροκοπάκη Κρυσταλένια 400μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 04:28.34
• Μπαδιερίτη Νίκη 100μ. Υ/Β παγκορασίδων Α 00:55.65
11η θέση
• Ναναδάκη Ειρήνη 400μ. επιφάνεια νεανίδων 04:07.33
• Βλαστάκη Ηλιάνα 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 02:06.71
• Γερουλάκη ∆έσποινα 200μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 02:08.37
12η θέση
• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 400μ. επιφάνεια εφήβων 03:51.34
• Ανδρεάδη Ιφιγένεια 400μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 04:54.68
14η θέση
• Χατζηπλής Βασίλειος 50μ. άπνοη ανδρών 00:17.32
• Βαλυράκη Αικατερίνη 50μ. άπνοη νεανίδων 00:19.89
• Μουτσάι Αλέσσια 200μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Α 02:24.31
15η θέση
• Γκεσούλης Δημήτριος 50μ. επιφάνεια παίδων 00:20.56
• Καυκαλάκη Ειρήνη 50μ. άπνοη νεανίδων 00:20.32
16η θέση
• Ρημαντωνάκης Ιωάννης 50μ. άπνοη ανδρών 00:17.92
17η θέση
• Καντιάνη Ραφαέλα 50μ. άπνοη νεανίδων 00:20.63
• Μποτωνάκη Αννα 50μ. επιφάνεια κορασίδων 00:23.05
20ή θέση
• Καπής Ευτύχιος 50μ. άπνοη εφήβων 00:18.86
22η θέση
• Αλπάντη Αννα 50μ. άπνοη νεανίδων 00:23.60
31η θέση
• Μουντάκης Οδυσσέας 50μ. διπλά πέδιλα παίδων 00:27.30

 

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΣΑΒ24/07/2021

ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ… ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΥΨΗΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Με την ίδια… φορά με την οποία ξεκίνησαν, συνεχίζουν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων λίγο πριν …

Περισσοτερα
ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ23/07/2021

ΣΤΑ 28 ΜΕΤΑΛΛΙΑ Η ΣΥΓΚΟΜΙΔΗ ΣΤΟ ΠΟΣΕΙΔΩΝΙΟ

Από τα 13, στα 28 μετάλλια ανεβαίνει η συγκομιδή του Ναυτικού Ομίλου Χανίων μετά την ολοκλήρωση και της δεύτερης ημέρας …

Περισσοτερα
ANEK

Enetikon Restaurant

Ocean Lifeguard

Χορηγοι
ΣΥΝΚΑ