Δεύτερη σερί νίκη, 10-8 το Καλαμάκι

Την ανωτερότητά του απέδειξε ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ANEK LINES στον αγώνα με το Καλαμάκι, το οποίο κέρδισε το Σάββατο (28/4) το απόγευμα στο κολυμβητήριο του Αλίμου με σκορ 10-8 για την 21η αγωνιστική.

Για την Χανιώτικη ομάδα καθοριστική ήταν η τρίτη περίοδος στην οποία εξασφάλισε προβάδισμα με 2 γκολ διαφορά (5-7) του Καλαμακίου, το οποίο από την πλευρά του επιζητούσε διακαώς τη νίκη για να διατηρήσει ζωντανές τις ελπίδες για την παραμονή του στην Α1 μέχρι την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, με το 4ο και τελευταίο 8λεπτο να διατηρείται στα ίδια επίπεδα (8-10) κι έτσι να σημειώνει τη 2η συνεχόμενη νίκη της μετά από αυτή κόντρα στον Εθνικό.

Η αρχή του αγώνα πάντως είχε βρει το Καλαμάκι να κερδίζει με το τέλος του 1ου 8λεπτου με σκορ 3-2, με τα Χανιά να ισοφαρίζουν σε 5-5 με τη λήξη του ημιχρόνου.

Με αυτή τη νίκη, ο Ν.Ο.Χ. ANEK LINES έφτασε τους 24 βαθμούς και διατηρήθηκε στην 7η θέση ενώ την 22η και τελευταία αγωνιστική περιμένει στα Χανιά τον Παναθηναϊκό με στόχο να κλείσει τη σαιζόν όσο το δυνατόν καλύτερα. Από την άλλη, το Καλαμάκι υποβιβάστηκε στην Α2.

Καλαμάκι (Αλέξης Σταϊκόπουλος): Πάνης, Βασιλόπουλος 1, Σαλπαδήμας, Κουτσογιάννης 3, Αγγελίδης, Τσίκλος, Μονιούδης, Καφετζόπουλος 1, Σαρρής, Σάντα 3, Κουνδουράκης, Χρυσάφης, Πανόπουλος, Γκιώνης, Μπραζιντίκος

Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES (Γιάννης Ζαγουράκης): Λεβεντάκης, Σολανάκης 2, Μαζοκοπάκης, Μπατάκης 1, Λειψάκης, Δερμιτζάκης, Φωκάς 1, Μπαριωτάκης 2, Βιζυράκης 3, Αυγουστιανάκης, Ντούλος 1, Γαλανίδης

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ28/03/2024

ΡΙΧΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ-ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!

Στο αποκορύφωμα βρίσκεται η φετινή προσπάθεια στα πανελλήνια πρωταθλήματα για τις ομάδες υδατοσφαίρισης νέων ανδρών και νέων γυναικών του Ναυτικού …

ΤΕΤ27/03/2024

ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΧ ANEK LINES

Την ήττα με σκορ 12-7 γνώρισε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES στον Πειραιά, χάνοντας από τον Εθνικό για την …