Αντιστάθηκε όσο μπορούσε στη Βουλιαγμένη (5-11)

Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES αντιστάθηκε όσο μπορούσε απέναντι στη Βουλιαγμένη, την οποία υποδέχθηκε το απόγευμα του Σαββάτου (21/10) στο Κολυμβητήριο Χανίων για τη 2η αγωνιστική της Α1 εθνικής κατηγορίας.

Η ομάδα του Ηλία Μαχαίρα τουλάχιστον μέχρι το ημίχρονο έπαιξε στα ίσια την ισχυρή της αντίπαλο η οποία βρέθηκε να προηγείται με 4-2, με το σκορ πάντως να διευρύνεται υπέρ της στο τρίτο 8λεπτο. Εκεί, η Βουλιαγμένη με επί μέρους σκορ 5-0 πήγε τη διαφορά στο 2-9 καταφέρνοντας ουσιαστικά να “καθαρίσει” τη νίκη, με το ματς να ολοκληρώνεται με το τελικό σκορ 5-11, αφού τρία γκολ στην τελευταία περίοδο για τους γηπεδούχους περιόρισαν την έκταση της ήττας.

Το παιχνίδι είχε ξεχωριστή σημασία για τον ΝΟΧ ΑΝΕΚ LINES, καθώς ήταν το πρώτο του στα Χανιά μετά από 4 χρόνια όπου αγωνίστηκε στην Α2 κατηγορία. Ο ΝΟΧ ο οποίος δείχνει ότι ο χρόνος κυλά υπέρ του και πως έχει τις δυνατότητες να παρουσιάσει ένα αξιόμαχο και ανταγωνιστικό σύνολο στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Τα γκολ για τα Χανιά οι Βουλγαράκης (2), Χαριτάκης, Πολύζος και Φλώρος.

Τα 8λεπτα: 0-1, 2-3, 0-5, 3-2

Διαιτητές: Δαμιανάκης, Πολυχρονόπουλος

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES (Ηλίας Μαχαίρας): Πολογεώργης, Φλώρος 1, Πολύζος 1, Παπαδόπουλος, Αγιωργούσης, Μπατάκης, Βουλγαράκης 2, Χαριτάκης 1, Μπαριωτάκης, Κατσουλάκης, Αποστολάκης, Μαζοκοπάκης, Μητράκης, Τσιστράκης, Παπαμανωλιουδάκης.

Βουλιαγμένη (Κωνσταντίνος Λούδης): Ζερδεβάς, Κοπελιάδης, Σαρτζετάκης 2, Βάσιτς 2, Χρυσοσπάθης 1, Γούβης, Αφρουδάκης 2, Καπετανάκης, Ποντικέας 2, Καπότσης, Γκιουβέτσης, Σολανάκης, Κουρουβάνης

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΤΕΤ24/04/2024

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ!

Το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι… το επόμενο που είναι η ελπίδα να οδηγηθεί η σειρά δίνει την Πέμπτη (25/4, 15:00) …