8 στα 8 για τον Ν.Ο.Χ. ANEK LINES

Την 8η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια σφράγισε την Παρασκευή (29/4) το βράδυ ο Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES με σκορ 13-7 επί του Αγίου Νικολάου, στην αναμέτρηση που διεξήχθη εκ νέου στο κολυμβητήριο Ηρακλείου με τη χανιώτικη ομάδα να θεωρείται ως η τυπικά γηπεδούχος.

Το συγκρότημα του Νίκου Βλαζάκη έφτασε στην τελική επικράτηση πολύ εύκολα και με τους νεαρούς πολίστες του να παίρνουν μεγάλο χρόνο συμμετοχής, αφήνοντας σχετικά καλές εντυπώσεις.
Όπως χαρακτηριστικά τονίζει ο κ. Βλαζάκης: “παίξαμε πάνω από μισό αγώνα με τα μικρά, για τα οποία μπορώ να πω ότι πήγανε καλύτερα από το προηγούμενο παιχνίδι με τον ΟΦΗ. Θέλουν όμως δουλειά, πολλή δουλειά ακόμη για να μπορέσουν να έρθουν στο επίπεδο που ήταν αυτή η γενιά τα προηγούμενα χρόνια. Ελπίζω να δοθεί άμεσα λύση με την 50άρα πισίνα και να έχουμε την ευκαιρία να προετοιμαστούμε σωστά για την τελική φάση”.
Ο Ν.Ο.Χ. ANEK LINES ξεκίνησε στην α’ περίοδο επικρατώντας με 3-1 του Αγίου Νικολάου, σκορ που επαναλήφθηκε και στα επόμενα δύο 8λεπτα, με αποτέλεσμα να προκύψει διαφορά 7 τερμάτων λίγο πριν το τέλος του αγώνα (9-2). Στο τελευταίο 8λεπτο οι δύο ομάδες ενέτειναν την επιθετική τους δραστηριότητα, πετυχαίνοντας από 4 γκολ η καθεμία κι έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 13-7.
Οι σκόρερ του Ν.Ο. Χανίων ANEK LINES: 2 Αυγουστιανάκης, 2 Φράγκος, 2 Σαρτζετάκης, 2 Μπαριωτάκης, 1 Σολανάκης, 1 Φωκάς, 1 Κεραμειανάκης, 1 Λάππας, 1 Χαριτάκης.

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΠΕΜ28/03/2024

ΡΙΧΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΤΕΛΙΚΑ ΝΕΟΙ ΑΝΔΡΕΣ-ΝΕΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ!

Στο αποκορύφωμα βρίσκεται η φετινή προσπάθεια στα πανελλήνια πρωταθλήματα για τις ομάδες υδατοσφαίρισης νέων ανδρών και νέων γυναικών του Ναυτικού …

ΤΕΤ27/03/2024

ΗΤΤΑ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΝΟΧ ANEK LINES

Την ήττα με σκορ 12-7 γνώρισε ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων ΑΝΕΚ LINES στον Πειραιά, χάνοντας από τον Εθνικό για την …