Άλωσε το Π. Φάληρο (7-9)!

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσε το Σάββατο (22/10) ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων ANEK LINES επικρατώντας στο κολυμβητήριο Παλαιού Φαλήρου με σκορ 9-7 της ομώνυμης ομάδας και εκπληρώνοντας στο ακέραιο την επιθυμία του Μάκη Βολτυράκη.
Το Χανιώτικο συγκρότημα έσπασε το ρόδι και μετά τις τρεις πρώτες ήττες στα ισάριθμα παιχνίδια που έδωσε στην αρχή της χρονιάς, ξεκίνησε την αντεπίθεσή του ενόψει της συνέχειας.

Ο Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES στηριζόμενος επιθετικά στους Δερμιτζάκη και Αυγουστιανάκη που σημείωσαν τα 5 από τα 9 γκολ, ξεκίνησε ιδανικά τον αγώνα προηγούμενος με τη λήξη του ημιχρόνου με σκορ 5-1 των γηπεδούχων. Στην επανάληψη, ο ρυθμός της Χανιώτικης ομάδας μπορεί να μην ήταν τόσο υψηλός και σε συνδυασμό με την πίεση που άσκησε το Π. Φάληρο, το σκορ δεν πήρε μεγαλύτερες διαστάσεις. Παρόλα αυτά, τα Χανιά ήλεγξαν το παιχνίδι και κατάφεραν να κερδίσουν με 9-7, νίκη που τους αναπτερώνει την ψυχολογία για τα επόμενα παιχνίδια που θα ακολουθήσουν.

Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ Lines: Δερμιτζάκης 3, Αυγουστιανάκης 2, Σολανάκης 1, Σάμπο 1, Μπαριωτάκης 1, Ντούλος 1

Π. Φάληρο: Λιν 2, Φλώρος 1, Δικαίος 1, Ξενάκης 1, Παπαδόπουλος 1, Μπερτσιάνος 1

8λεπτα: 1-2, 0-3, 3-2, 3-2

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΣΑΒ20/04/2024

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΑΠΤΟΗΤΟΙ ΟΙ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΕΣ

Απτόητοι συνεχίζουν την πορεία τους στο πανελλήνιο πρωτάθλημα οι μίνι παίδες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων. Οι ταλαντούχοι πολίστες του Γιάννη …

ΗΤΤΑ ΑΠΟ ΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΟΥ ΝΟΧ ANEK LINES

Νικήτρια του Ναυτικού Ομίλου Χανίων ΑΝΕΚ LINES αναδείχθηκε η Γλυφάδα στον αγώνα της 21ης και προτελευταίας αγωνιστικής για την κανονική …