16oς ο Κάχρης στα 1500μ. ελεύθερο – Τη Δευτέρα η επιστροφή των πρωταθλητών

Την τιμητική 16η θέση στο παγκόσμιο πρωτάθλημα στο οποίο πήρε μέρος για πρώτη φορά στην καριέρα του, όντας μάλιστα και σε πολύ μικρότερη ηλικία στο αγώνισμα των 1500μ. ελεύθερο, κατέκτησε ο Αλέξανδρος Κάχρης στην αυλαία της διοργάνωσης στη Βουδαπέστη.

Ο Χανιώτης πρωταθλητής ολοκλήρωσε την προσπάθειά τους ως 16ος της τελικής κατάταξης με χρόνο 15:37.52.

Σε ένα γενικότερο πλαίσιο, ο Κάχρης είχε μια εξαιρετική παρουσία στα αγωνίσματα που πήρε μέρος, 400, 800 και 1500μ. ελεύθερο, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Πλέον, αυτό που ακολουθεί, είναι η επιστροφή στα Χανιά των δύο πρωταθλητών του Ναυτικού Ομίλου Χανίων και του προπονητή τους -και ομοσπονδιακού τεχνικού- Κώστα Τζιλιβάκη. Ειδικότερα, η άφιξη τους στα Χανιά είναι προγραμματισμένη με απευθείας πτήση από Βρυξέλλες στις 19:40 τη Δευτέρα (26/8).

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΑΡ26/04/2024

ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΣΤΟ “7Ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΣΠΥΡΟΥ ΚΟΝΤΟΠΟΥΛΟΥ”

Μια ιδιαίτερη εμπειρία αναμένεται να ζήσουν 15 κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, συμμετέχοντας αυτό το Σαββατοκύριακο (27, 28/4) …

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
ΠΕΜ25/04/2024

ΜΕ ΠΕΝΤΕ ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΤΟ ACROPOLIS SWIM OPEN 2024

Με τη συμμετοχή πέντε αθλητών ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων θα δώσει το παρών στον μεγαλύτερο εσωτερικό αγώνα κολύμβησης της χρονιάς, …