Επιστροφή με νίκη, 10-6 τον ΟΦΗ

Με νίκη συνδύασε την επιστροφή του στην αγωνιστική δράση μετά από απουσία 2,5 μηνών ο Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES, ο οποίος στον εξ αναβολής αγώνα της 6ης αγωνιστικής για την Α2 κατηγορία επικράτησε με σκορ 10-6 του ΟΦΗ στο κολυμβητήριο Ηρακλείου, φτάνοντας έτσι τους 21 βαθμούς σε 7 παιχνίδια και συνεχίζοντας αήττητος.

Η εμφάνιση της χανιώτικης ομάδας όπως ήταν αναμενόμενο και φυσιολογικό δεν ήταν τόσο καλή καθώς όπως αποδείχτηκε, η μεγάλη διακοπή του πρωταθλήματος και οι ελλιπείς προπονήσεις φάνηκε να έχουν επηρεάσει τους παίκτες της, όπως εξάλλου σοβαρά επηρεασμένος εμφανίστηκε και ο ΟΦΗ.
NOX-OFH5Σύμφωνα με το Νίκο Βλαζάκη: “εντάξει, κερδίσαμε αλλά αυτό έχει τη μικρότερη σημασία αυτή τη στιγμή. Εγώ θα επαναλάβω ότι όσο δεν δίνεται λύση με το κολυμβητήριο και δεν ξεμπλοκάρει η κατάσταση, άλλο τόσο θα κάνουμε βήματα προς τα πίσω αντί για μπροστά. Και πάλι θέλω να παρακαλέσω τους φορείς  των Χανίων να πιέσουν προς την κατεύθυνση να λυθεί το πρόβλημα με την πισίνα έτσι ώστε να μπορέσουμε να δουλέψουμε ως ομάδα. Είναι υποχρέωση αυτής της πόλης να στηρίξει τον Όμιλο και την ιστορία που κουβαλά η υδατοσφαίριση. Σχετικά με το παιχνίδι, η νίκη μας ήταν εύκολη. Ήμασταν πολύ επηρεασμένοι από την αποχή, όπως βέβαια ήταν και τα παιδιά του ΟΦΗ. Δώσαμε συμμετοχή στους μικρούς αλλά δε μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την απόδοσή τους. Θέλουν πολύ δουλειά ακόμα”.
NOX-OFH1Ο αγώνας ξεκίνησε πολύ καλά για τον Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES που όσο πέρναγε η ώρα, φρόντιζε να “χτίζει” διαφορά στο σκορ απέναντι στον ΟΦΗ, απόδειξη ότι το α’ 8λεπτο έληξε με 3-1 ενώ με το τέλος του ημιχρόνου, η χανιώτικη ομάδα ξέφυγε με 5-2. Ουσιαστικά, στο γ’ 8λεπτο ήταν που οι τυπικά γηπεδούχοι σφράγισαν τη νίκη τους καθώς μ’ ένα σερί 4-1 μετέτρεψαν το σκορ σε 9-3. Ο ΟΦΗ πιάνοντας καλή απόδοση στην δ’ και τελευταία περίοδο περιόρισε την έκταση της ήττας του στα 4 γκολ (10-6).
Οι σκόρερ του Ν.Ο.Χ. ΑΝΕΚ LINES: Αυγουστιανάκης 2, Βιζυράκης 2, Χαριτάκης 2, Λάππας 1, Λειψάκης 1, Φωκάς 1,  Φράγκος 1

6. Άγιος Νικόλαος 0
Σημ.: ΟΦΗ και Άγιος Νικόλαος χρωστάνε το μεταξύ τους παιχνίδι που θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 27/4.

Όπως ενημέρωσε η Κολυμβητική Ομοσπονδία ο Ν.Ο. Χανίων ΑΝΕΚ LINES θ’ αναμετρηθεί με τον Αγ. Νικόλαο την Παρασκευή 29/4 (και ώρα 20.00) αντί του Σαββάτου (30/4) όπως είχε οριστεί αρχικά, λόγω εργασιών που θα εκτελεστούν τη συγκεκριμένη ημερομηνία στο κολυμβητήριο Ηρακλείου.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ
ΤΕΤ24/04/2024

ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΝΙΚΗ ΣΤΟ ΚΑΘΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΝΟ ΠΑΤΡΩΝ!

Το πιο σημαντικό παιχνίδι μέχρι… το επόμενο που είναι η ελπίδα να οδηγηθεί η σειρά δίνει την Πέμπτη (25/4, 15:00) …